Ελληνικά αρχική επικοινωνία πλοήγηση συνδέσεις        Επιστροφή στο www.filmfestival.gr  
Πρόγραμμα Προβολών
Παρασκευή, 11 Μαρτίου 2011
Σάββατο, 12 Μαρτίου 2011
Κυριακή, 13 Μαρτίου 2011
Δευτέρα, 14 Μαρτίου 2011
Τρίτη, 15 Μαρτίου 2011
Τετάρτη, 16 Μαρτίου 2011
Πέμπτη, 17 Μαρτίου 2011
Παρασκευή, 18 Μαρτίου 2011
Σάββατο, 19 Μαρτίου 2011
Κυριακή, 20 Μαρτίου 2011

  Το πρόγραμμα είναι διαθέσιμο
και σε μορφή .pdf
 

Όλες οι ταινίες προβάλλονται με ελληνικούς και αγγλικούς υπότιτλους.
 Πρόγραμμα Προβολών :: Κυριακή, 20 Μαρτίου 2011
 OΛYMΠION
13:00 Κοντά στον ουρανό - 93'
Τίτους Φασίνα, Γερμανία-Ρουμανία
15:00 Η Συμφωνική της Κινσάσα - 95'
Κλάους Βίσμαν, Μάρτιν Μπερ, Γερμανία
17:30 Υποταγή - 87'
Στέφαν Γιαρλ, Σουηδία
20:00 Η σάμπα μέσα μου - 72'
Τζόρτζα Γκέρα-Πέισε, Βραζιλία-Πορτογαλία
22:30 Made In Birmingham – Reggae Punk Bhangra - 63'
Ντέμπορα Άστον, Μεγ. Βρετανία
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
13:00 Ε.Χ. Γονατάς - 41'
Μιχάλης Λυκούδης, Ελλάδα
13:00 Εποχές και συγγραφείς – Ανδρέας Κάλβος - 60'
Τάσος Ψαρράς, Ελλάδα
15:00 Τζενπίν: η μυστηριώδης γυναίκα - 92'
Ναόμι Καουάσε, Ιαπωνία
17:00 Βόρεια της Καλαβρίας - 67'
Μάρτσιν Σάουτερ, Πολωνία
17:00 Η θάλασσα μέσα από τα μάτια σου - 25'
Λεχ Μικούλσκι, Πολωνία
19:30 Καμένγκε, οι βόρειες συνοικίες - 59'
Μανού Τζερόζα, Σάλβα Μουνιόθ, Ισπανία-Ιταλία
19:30 Το τυχερό μου αστέρι - 57'
Χελένα Τρεστίκοβα, Τσεχία
22:00 Έρωτας κ.λπ. - 94'
Τζιλ Αντρέσεβιτς, ΗΠΑ
 TΩNIA MAPKETAKH
12:30 Από τον Καλλικράτη στον Καλατράβα – H εξέλιξη της πολυκατοικίας - 49'
Γιάννης Σκοπετέας, Ελλάδα
12:30 Κυψέλη - 30'
Ομάδα Ντοκιμαντέρ 2009 Πολιτισμικού Οργανισμού Δήμου Αθηναίων, Ελλάδα
15:00 The Last Remaining Seats - 45'
Μάριος Πιπερίδης, Ελλάδα-Κύπρος
15:00 Αν όχι εμείς, ποιοι; - 68'
Νικολέττα Παπαθανασίου, Ελλάδα
17:30 Οι νύμφες του Hindu Kush - 80'
Αννέτα Παπαθανασίου, Ελλάδα
20:00 07.02.2011 - 7'
Δημήτρης Θεοδωρόπουλος, Ελλάδα
20:00 South Central Gospel - 53'
Χρόνης Πεχλιβανίδης, Τζιμ Ουίτνι, Ελλάδα
22:30 Η βάρδια του πελεκάνου - 67'
Λεία Μπίνζερ, Ελλάδα
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
11:00 Ημερολόγιο επαρχίας - 25'
Στέργιος Μουντσάκης, Ελλάδα
11:00 Οβριόκαστρο Κερατέας - 87'
Χρήστος Ακρίδας, Ελλάδα
13:00 Όμορφος γιος - 63'
Ντον Κινγκ, Τζουλιάν Γιαμαμότο Κινγκ, ΗΠΑ
13:00 Χορεύοντας με Σύνδρομο Ντάουν - 8'
Ελίζαμπεθ Γουντ, Ισπανία
15:30 Οικολογικά Ημερολόγια – Μια μικρή μεγάλη ιδέα - 45'
Μαριάννα Οικονόμου, Ελλάδα
15:30 Οικολογικά ημερολόγια – Όλα είναι δρόμος - 47'
Αλέξης Αλεξίου, Ελλάδα
18:00 Το αγόρι και το άλογο - 93'
Μισέλ Οράιον Σκοτ, ΗΠΑ-Μογγολία
20:30 Ιστορίες γάμου, είκοσι χρόνια αργότερα: Ιβάνα και Βάτσλαβ - 57'
Χελένα Τρεστίκοβα, Τσεχία
20:30 Ιστορίες γάμου: Ιβάνα και Βάτσλαβ - 38'
Χελένα Τρεστίκοβα, Τσεχοσλοβακία
23:00 Φουκαράδες και φαφλατάδες - 94'
Τζέραρντιν Ουέρτσμπεργκ, ΗΠΑ-Σρι Λάνκα-Ιαπωνία-Φινλανδία
 TZON KAΣΣABETHΣ
13:00 Η αυτοβιογραφία του Νικολάε Τσαουσέσκου - 180'
Αντρέι Ουζίκα, Ρουμανία
16:00 Μια φορά ήταν ένα νησί - 80'
Μπράιαρ Μαρτς, Νέα Ζηλανδία-ΗΠΑ- Παπούα Νέα Γουινέα
18:30 Χαμάντα - 85'
Άννα Μ. Μποφαρούλ, Ισπανία
20:30 Δεν σου αρέσει η αλήθεια – 4 μέρες μέσα στο Γκουαντάναμο - 99'
Λυκ Κοτέ, Πατρίσιο Ενρίκες, Καναδάς
23:00 Ίνγκριντ Μπετανκούρ: 6 χρόνια στη ζούγκλα - 97'
Άνγκους Μακουίν, Μεγ. Βρετανία-Γαλλία
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
11:00 Το κουράγιο μιας μάνας: Αντιμιλώντας στον αυτισμό - 103'
Φρίντρικ Θορ Φρίντρικσον, Ισλανδία
13:00 Αποκλεισμός - 52'
Σεργκέι Λοζνίτσα, Ρωσία
13:00 Πορτρέτο - 28'
Σεργκέι Λοζνίτσα, Ρωσία
15:30 Τομ Ζε απελευθερωμένος αστροναύτης - 90'
Ίγκορ Ιγκλέσιας Γκονθάλεθ, Ισπανία
17:30 Ο ατμός της ζωής - 84'
Γιόονας Μπέργκχαλ, Μίκα Χότακαϊνεν, Φινλανδία-Σουηδία
20:00 Ο δημόσιος κατήγορος - 92'
Μπάρι Στίβενς, Καναδάς
22:30 Deaf Jam - 70'
Τζούντυ Λιφ, ΗΠΑ

Βραβείο Κοινού
Τελικά Αποτελέσματα
Ξένες Ταινίες
Ελληνικές Ταινίες

 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία



© 2011 Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης Powered by altaB2x