Ελληνικά αρχική επικοινωνία πλοήγηση συνδέσεις        Επιστροφή στο www.filmfestival.gr  
Πρόγραμμα Προβολών
Παρασκευή, 11 Μαρτίου 2011
Σάββατο, 12 Μαρτίου 2011
Κυριακή, 13 Μαρτίου 2011
Δευτέρα, 14 Μαρτίου 2011
Τρίτη, 15 Μαρτίου 2011
Τετάρτη, 16 Μαρτίου 2011
Πέμπτη, 17 Μαρτίου 2011
Παρασκευή, 18 Μαρτίου 2011
Σάββατο, 19 Μαρτίου 2011
Κυριακή, 20 Μαρτίου 2011

  Το πρόγραμμα είναι διαθέσιμο
και σε μορφή .pdf
 

Όλες οι ταινίες προβάλλονται με ελληνικούς και αγγλικούς υπότιτλους.
 Πρόγραμμα Προβολών :: Σάββατο, 19 Μαρτίου 2011
 OΛYMΠION
13:00 The Greek Crisis Explained - 3'
ΝΟΜΙΝΤ, Ελλάδα
13:00 Πρώτη Ύλη - 78'
Χρήστος Καρακέπελης, Ελλάδα
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
15:00 Ατελείωτη θλίψη, η ζωή μετά τη θανατική καταδίκη - 81'
Νταβίντ Αντρέ, Γαλλία
17:00 Νάπολη Νάπολη Νάπολη - 102'
Έιμπελ Φερράρα, Ιταλία
19:30 Επαγγελματίας δολοφόνος, δωμάτιο 164 - 84'
Τζανφράνκο Ρόσι, Γαλλία-ΗΠΑ
22:00 Το νησί των κανιβάλων - 75'
Σεντρίκ Κοντόμ, Γαλλία
 TΩNIA MAPKETAKH
12:30 Μαρίνα Βαλιέρι, η μικρή ανιψιά του Καβάφη - 70'
Σίμος Κορεξενίδης, Ελλάδα
12:30 Παρασκήνιο: H πικρή ιστορία του Aντρέι Γκορένκο - 52'
Λευτέρης Ξανθόπουλος, Ελλάδα
15:00 Docville – Λασκάρεως 99, Αθήνα - 47'
Κατερίνα Πατρώνη, Ελλάδα
15:00 Αφηγήσεις άλλων γυναικών - 35'
Μαρία Πεσλή, Ελλάδα-Αλβανία-Λευκορωσία
17:30 Πεθαίνοντας για την αλήθεια - 73'
Νίκος Μεγγρέλης, Ελλάδα
20:00 Νέες ματιές στον ελληνικό κινηματογράφο: Δήμας – Κούτρας - 52'
Δημήτρης Κουτσιαμπασάκος, Ελλάδα
20:00 Νέες ματιές στον ελληνικό κινηματογράφο: Τσαγγάρη – Βούλγαρης - 52'
Ηλίας Γιαννακάκης, Ελλάδα
22:30 Οι μικροί άλλοι - 96'
Νίκος Δροσάκης, Ελλάδα
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
11:00 Τ’ όνομά της είναι Σαμπίν - 85'
Σαντρίν Μποναίρ, Γαλλία
13:00 Ο αδελφός μου ο Νορμ - 50'
Κεντ Νέισον, Τερίσα Μακίνες, Καναδάς
13:00 Το αγόρι μέσα του - 47'
Μαριάν Κάπλαν, Καναδάς
15:30 Khaima - 80'
Αθανάσιος Καρανικόλας, Ελλάδα-Γερμανία
15:30 Welcome to Europe - 10'
Στέλιος Κούλογλου, Ελλάδα
18:00 Αγκαλιάσιμοι - 50'
Τζον Κεντ, ΗΠΑ
18:00 Έτσι είμαι - 49'
Ίνγκριντ Ντεμέτς, Καρολίνε Λάιτνερ, Ιταλία
20:30 Ο Μπίλι ο τρομερός - 85'
Τζένιφερ Βεντίτι, ΗΠΑ
23:00 Κάτκα - 90'
Χελένα Τρεστίκοβα, Τσεχία
 TZON KAΣΣABETHΣ
14:00 Η δική μου περεστρόικα - 87'
Ρόμπιν Χέσμαν, ΗΠΑ-Μεγ.Βρετανία
16:00 Οι 12 Λιβανέζοι - 78'
Ζέινα Ντακάς, Λίβανος
18:30 Γράμματα από την έρημο (Ελεγεία της βραδύτητας) - 88'
Μικέλα Οκιπίντι, Ιταλία
20:30 Η οδός Άρμπορ - 90'
Κλίο Μπαρνάρντ, Μεγ. Βρετανία
23:00 Το σπίτι των Χιλιανών - 95'
Μακαρένα Αγκιλό, Χιλή-Γαλλία-Ολλανδία-Κούβα
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
11:00 Ένας σύγχρονος άνθρωπος - 56'
Λίζι Γκότλιμπ, ΗΠΑ
11:00 Η κλασική μου ζωή ως καλλιτέχνης: ένα πορτρέτο του Λάρι Μπισονέτ - 21'
Ντάγκλας Μπίκλεν, Ζακ Ροσέτι
13:00 Ρενέ: Το ημερολόγιο του λησμονημένου - 90'
Χελένα Τρεστίκοβα, Τσεχία
15:30 Ένα σύνορο, όλα τα σύνορα - 55'
Νταβίντ Πάμπλος, Μεξικό-Βραζιλία-Αργεντινή
15:30 Χωρίς πατρίδα - 20'
Θίο Ρίγκμπι, ΗΠΑ-Γουατεμάλα
17:30 Οικογένεια - 82'
Μίκαελ Βίστρεμ, Αλμπέρτο Χέρσκοβιτς, Σουηδία
17:30 Παλίνδρομο - 3'
Ρουζέ Βιγιαρόγια, Ισπανία
20:00 Ζωή χαρισάμενη - 87'
Εύα Μούλβαντ, Δανία
22:30 Οδός Αμπού Τζαμίλ - 52'
Αλέξις Μονσοβέ, Στεφάν Μαρτσετί, Γαλλία
22:30 Οι νεαροί χορευτές του Αφγανιστάν - 52'
Τζέιμι Ντοράν, Μεγ. Βρετανία

Βραβείο Κοινού
Τελικά Αποτελέσματα
Ξένες Ταινίες
Ελληνικές Ταινίες

 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία



© 2011 Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης Powered by altaB2x