Ελληνικά αρχική επικοινωνία πλοήγηση συνδέσεις        Επιστροφή στο www.filmfestival.gr  
Πρόγραμμα Προβολών
Παρασκευή, 11 Μαρτίου 2011
Σάββατο, 12 Μαρτίου 2011
Κυριακή, 13 Μαρτίου 2011
Δευτέρα, 14 Μαρτίου 2011
Τρίτη, 15 Μαρτίου 2011
Τετάρτη, 16 Μαρτίου 2011
Πέμπτη, 17 Μαρτίου 2011
Παρασκευή, 18 Μαρτίου 2011
Σάββατο, 19 Μαρτίου 2011
Κυριακή, 20 Μαρτίου 2011

  Το πρόγραμμα είναι διαθέσιμο
και σε μορφή .pdf
 

Όλες οι ταινίες προβάλλονται με ελληνικούς και αγγλικούς υπότιτλους.
 Πρόγραμμα Προβολών :: Πέμπτη, 17 Μαρτίου 2011
 OΛYMΠION
13:00 Ο γλυκός αιώνας - 58'
Χελένα Τρεστίκοβα, Τσεχία
13:00 Ο Χίτλερ, ο Στάλιν κι εγώ - 56'
Χελένα Τρεστίκοβα, Τσεχία
15:00 Γκουανιάπε Σουρ - 24'
Γιάνος Ρίχτερ, Ιταλία
15:00 Ένα μέλλον χωρίς πετρέλαιο - 52'
Λετισιά Μορό, Γαλλία
17:30 Αν πέσει ένα δέντρο: το Μέτωπο για την Απελευθέρωση της Γης - 85'
Μάρσαλ Κάρι, ΗΠΑ
20:00 Η ιστορία του Πατ Τίλμαν - 95'
Αμίρ Μπαρ-Λεβ, ΗΠΑ
22:30 Khaima - 80'
Αθανάσιος Καρανικόλας, Ελλάδα-Γερμανία
22:30 Welcome to Europe - 10'
Στέλιος Κούλογλου, Ελλάδα
24:00 Ουίλιαμ Σ. Μπάροουζ: ο άνθρωπος μέσα του - 87'
Γιόνι Λέιζερ, ΗΠΑ
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
11:00 Η άλλη πλευρά - 56'
Κυριακή Μάλαμα, Ελλάδα
11:00 Καπετάν Κεμάλ - 39'
Κυριακή Μάλαμα, Ελλάδα
13:00 Η βάρδια του πελεκάνου - 67'
Λεία Μπίνζερ, Ελλάδα
15:00 Στον κήπο του γυαλιού και του μετάλλου - 15'
Αριστοτέλης Μαραγκός, Ελλάδα-Μεγ. Βρετανία
15:00 Σωματείο Ρακοσυλλεκτών - 74'
Μαρίνα Δανέζη, Ελλάδα
17:00 Πορτρέτο ενός άντρα - 81'
Βίσα Κόισο-Κάντιλα, Φινλανδία
19:30 Μια θέση ανάμεσα στ’ αστέρια - 111'
Λέοναρντ Ρέτελ Χέλμριχ, Ολλανδία
22:00 Μια μικρή πράξη - 88'
Τζένιφερ Άρνολντ, ΗΠΑ
 TΩNIA MAPKETAKH
12:30 Ημερολόγιο επαρχίας - 25'
Στέργιος Μουντσάκης, Ελλάδα
12:30 Οβριόκαστρο Κερατέας - 87'
Χρήστος Ακρίδας, Ελλάδα
15:00 The Last Remaining Seats - 45'
Μάριος Πιπερίδης, Ελλάδα-Κύπρος
15:00 Αν όχι εμείς, ποιοι; - 68'
Νικολέττα Παπαθανασίου, Ελλάδα
17:30 Αλβανικό μελόδραμα - 50'
Κυριακή Μάλαμα, Ελλάδα
17:30 Ανταλλάξιμοι - 30'
Κυριακή Μάλαμα, Ελλάδα
20:00 Μαρίνα Βαλιέρι, η μικρή ανιψιά του Καβάφη - 70'
Σίμος Κορεξενίδης, Ελλάδα
20:00 Παρασκήνιο: H πικρή ιστορία του Aντρέι Γκορένκο - 52'
Λευτέρης Ξανθόπουλος, Ελλάδα
22:30 Champions: Μια αστεία ιστορία - 87'
Γαβριήλ Τζάφκας, Ελλάδα
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
13:00 Ο Μπίλι ο τρομερός - 85'
Τζένιφερ Βεντίτι, ΗΠΑ
15:30 Ο αδελφός μου ο Νορμ - 50'
Κεντ Νέισον, Τερίσα Μακίνες, Καναδάς
15:30 Το αγόρι μέσα του - 47'
Μαριάν Κάπλαν, Καναδάς
18:00 Ο οικισμός - 25'
Σεργκέι Λοζνίτσα, Ρωσία
20:30 Το κουράγιο μιας μάνας: Αντιμιλώντας στον αυτισμό - 103'
Φρίντρικ Θορ Φρίντρικσον, Ισλανδία
23:00 Ρενέ: Το ημερολόγιο του λησμονημένου - 90'
Χελένα Τρεστίκοβα, Τσεχία
 TZON KAΣΣABETHΣ
14:00 Τα ροζ σάρι - 96'
Κιμ Λοντζινότο, Μεγ. Βρετανία-Ινδία
16:00 Ένας άντρας ήρθε και την πήρε - 81'
Γιέντζεϊ Νιέστρουϊ, Ράφαλ Πσύμπυλ, Πολωνία
18:30 Μπεατρίς Γκονσάλες, Γιατί κλαις; – Μονόλογος σε τρεις φωνές - 77'
Ντιέγκο Γκαρσία-Μορένο, Κολομβία
20:30 Ο κόσμος σύμφωνα με τον Ίον Μπ. - 61'
Αλεξάντερ Νανάου, Ρουμανία
20:30 Το συμβόλαιο - 13'
Λίνα Μάνχαϊμερ, Σουηδία
23:00 Μερικές φορές η πόλη - 80'
Τομ Τζάρμους, ΗΠΑ
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
11:00 Αρτέλ - 30'
Σεργκέι Λοζνίτσα, Ρωσία
11:00 Το φως του Βορρά - 52'
Σεργκέι Λοζνίτσα, Γαλλία
13:00 Οι μικροί άλλοι - 96'
Νίκος Δροσάκης, Ελλάδα
15:30 Οικογένεια - 82'
Μίκαελ Βίστρεμ, Αλμπέρτο Χέρσκοβιτς, Σουηδία
15:30 Παλίνδρομο - 3'
Ρουζέ Βιγιαρόγια, Ισπανία
17:30 Βροντερή ψυχή - 84'
Μαρκ Λάντσμαν, ΗΠΑ
20:00 Ένα σύνορο, όλα τα σύνορα - 55'
Νταβίντ Πάμπλος, Μεξικό-Βραζιλία-Αργεντινή
20:00 Χωρίς πατρίδα - 20'
Θίο Ρίγκμπι, ΗΠΑ-Γουατεμάλα
22:30 Στρατόπεδο Νίκη, Αφγανιστάν - 86'
Κάρολ Ντάισινγκερ, ΗΠΑ-Αφγανιστάν

Βραβείο Κοινού
Τελικά Αποτελέσματα
Ξένες Ταινίες
Ελληνικές Ταινίες

 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία



© 2011 Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης Powered by altaB2x