Ελληνικά αρχική επικοινωνία πλοήγηση συνδέσεις        Επιστροφή στο www.filmfestival.gr  
Πρόγραμμα Προβολών
Παρασκευή, 11 Μαρτίου 2011
Σάββατο, 12 Μαρτίου 2011
Κυριακή, 13 Μαρτίου 2011
Δευτέρα, 14 Μαρτίου 2011
Τρίτη, 15 Μαρτίου 2011
Τετάρτη, 16 Μαρτίου 2011
Πέμπτη, 17 Μαρτίου 2011
Παρασκευή, 18 Μαρτίου 2011
Σάββατο, 19 Μαρτίου 2011
Κυριακή, 20 Μαρτίου 2011

  Το πρόγραμμα είναι διαθέσιμο
και σε μορφή .pdf
 

Όλες οι ταινίες προβάλλονται με ελληνικούς και αγγλικούς υπότιτλους.
 Πρόγραμμα Προβολών :: Τετάρτη, 16 Μαρτίου 2011
 OΛYMΠION
13:00 Ιστορίες γάμου, είκοσι χρόνια αργότερα: Ζουζάνα και Στανίσλαβ - 57'
Χελένα Τρεστίκοβα, Τσεχία
13:00 Ιστορίες γάμου: Ζουζάνα και Στανίσλαβ - 38'
Χελένα Τρεστίκοβα, Τσεχοσλοβακία
15:00 Ο όρκος - 96'
Λόρα Πουατρά, ΗΠΑ
17:30 Η δική μου παιδική χαρά - 50'
Κάσπαρ Άστρουπ Σρέντερ, Δανία
17:30 Κόντρα στον άνεμο - 51'
Στιβ Νας, Έζρα Χόλαντ, ΗΠΑ
20:00 26.2 The Road to Here - 55'
Λευτέρης Φυλακτός
20:00 Μόνο οι λέξεις συνεχίζουν - 53'
Καλλιόπη Λεγάκη, Ελλάδα
22:30 Βροντερή ψυχή - 84'
Μαρκ Λάντσμαν, ΗΠΑ
24:00 Τομ Ζε απελευθερωμένος αστροναύτης - 90'
Ίγκορ Ιγκλέσιας Γκονθάλεθ, Ισπανία
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
11:00 Αλβανικό μελόδραμα - 50'
Κυριακή Μάλαμα, Ελλάδα
11:00 Ανταλλάξιμοι - 30'
Κυριακή Μάλαμα, Ελλάδα
13:00 Ένας άντρας ήρθε και την πήρε - 81'
Γιέντζεϊ Νιέστρουϊ, Ράφαλ Πσύμπυλ, Πολωνία
15:00 Τρεις εποχές, μια ζωή - 77'
Μουράτ Ερύν, Τουρκία
17:00 Μερικές φορές η πόλη - 80'
Τομ Τζάρμους, ΗΠΑ
19:30 Γκουανιάπε Σουρ - 24'
Γιάνος Ρίχτερ, Ιταλία
19:30 Ένα μέλλον χωρίς πετρέλαιο - 52'
Λετισιά Μορό, Γαλλία
22:00 Τα δάκρυα της Γάζας - 82'
Βίμπεκε Λέκεμπεργκ, Νορβηγία
 TΩNIA MAPKETAKH
12:30 Διαδρομές νερού στην Αμοργό - 22'
Έφη Λατσούδη, Ελλάδα
12:30 Σχοινούσα, το νησί του ήλιου - 72'
Ισαβέλλα Μαυράκη, Ελλάδα
15:00 Φυλές της Αθήνας: νέα ζωή (Αφγανιστάν) - 48'
Ανθή Νταουντάκη, Ελλάδα
15:00 Φυλές της Αθήνας: Φιλιππίνες - 46'
Σταύρος Ψυλλάκης, Ελλάδα
17:30 39405 - 30'
Κυριακή Μάλαμα, Ελλάδα
17:30 Επάνω στα ίχνη - 54'
Κυριακή Μάλαμα, Ελλάδα
20:00 Τι μέσα, τι έξω... - 74'
Βαγγέλης Ρήγας, Ελλάδα
22:30 Η φωτιά μέσα μου - 46'
Πέτρος Χαραλάμπους, Ελλάδα-Κύπρος
22:30 Σε τούτο το καρτέρι - 68'
Άννα Τσιάρτα, Κύπρος
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
13:00 Μαθήματα-Παθήματα: Τι θα γίνει ο Δημήτρης; - 57'
Γιάννης Μισουρίδης, Βάλερυ Κοντάκος, Ελλάδα
13:00 Παράσταση - 40'
Νίκος Αλευράς, Ελλάδα
15:30 Δείτε με πρώτα ως άνθρωπο - 9'
Τζορτζ Α. Ίνγκμαϊρ ο 3ος, Ντουάιτ Λ. Κορ, ο πρεσβύτερος, ΗΠΑ
15:30 Ο γρίφος του αυτισμού - 60'
Σάσκια Μπάρον, Μεγάλη Βρετανία
18:00 Αποκλεισμός - 52'
Σεργκέι Λοζνίτσα, Ρωσία
18:00 Πορτρέτο - 28'
Σεργκέι Λοζνίτσα, Ρωσία
20:30 Αυτιστικοί - 90'
Βόλφραμ Ζέγκερ, Γερμανία
23:00 Μαρτσέλα - 82'
Χελένα Τρεστίκοβα, Τσεχία
 TZON KAΣΣABETHΣ
16:00 Το σπίτι των Χιλιανών - 95'
Μακαρένα Αγκιλό, Χιλή-Γαλλία-Ολλανδία-Κούβα
18:30 Γράμματα από την έρημο (Ελεγεία της βραδύτητας) - 88'
Μικέλα Οκιπίντι, Ιταλία
20:30 Ο μικρός Μιρ – Δέκα χρόνια στο Αφγανιστάν - 90'
Φιλ Γκράμπσκι, Μεγ. Βρετανία
23:00 Άξιζα 50 πρόβατα - 72'
Νίμα Σαρβεστάνι, Σουηδία
23:00 Η νυφούλα - 14'
Λέσλαβ Ντομπρούτσκι, Πολωνία
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
11:00 Η φάκα - 23'
Μαρίνα Δανέζη, Ελλάδα
11:00 Πριγκίπισσα Χριστίνη - 66'
Ίρις Ζαχμανίδη, Ελλάδα
13:00 Νίκος Παπατάκης: πορτρέτο ενός ελεύθερου σκοπευτή - 43'
Τίμων Κουλμάσης, Ηρώ Σιαφλιάκη, Ελλάδα-Γαλλία
13:00 Ο αθέατος σκηνοθέτης - 67'
Νίκος Θεοδοσίου, Ελλάδα
15:30 Φιλιά εις τα παιδιά - 124'
Βασίλης Λουλές, Ελλάδα
17:30 Ο Θεός θα ’λεγε όχι - 89'
Μπριγκίτε Ούταρ Κορνέτσκι, Ελβετία
20:00 Agnus Dei: ο αμνός του Θεού - 81'
Αλεχάνδρα Σάντσες, Γαλλία-Μεξικό
22:30 Μπεατρίς Γκονσάλες, Γιατί κλαις; – Μονόλογος σε τρεις φωνές - 77'
Ντιέγκο Γκαρσία-Μορένο, Κολομβία

Βραβείο Κοινού
Τελικά Αποτελέσματα
Ξένες Ταινίες
Ελληνικές Ταινίες

 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία



© 2011 Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης Powered by altaB2x