Ελληνικά αρχική επικοινωνία πλοήγηση συνδέσεις        Επιστροφή στο www.filmfestival.gr  
Πρόγραμμα Προβολών
Παρασκευή, 11 Μαρτίου 2011
Σάββατο, 12 Μαρτίου 2011
Κυριακή, 13 Μαρτίου 2011
Δευτέρα, 14 Μαρτίου 2011
Τρίτη, 15 Μαρτίου 2011
Τετάρτη, 16 Μαρτίου 2011
Πέμπτη, 17 Μαρτίου 2011
Παρασκευή, 18 Μαρτίου 2011
Σάββατο, 19 Μαρτίου 2011
Κυριακή, 20 Μαρτίου 2011

  Το πρόγραμμα είναι διαθέσιμο
και σε μορφή .pdf
 

Όλες οι ταινίες προβάλλονται με ελληνικούς και αγγλικούς υπότιτλους.
 Πρόγραμμα Προβολών :: Τρίτη, 15 Μαρτίου 2011
 OΛYMΠION
13:00 Ο γλυκός αιώνας - 58'
Χελένα Τρεστίκοβα, Τσεχία
13:00 Ο Χίτλερ, ο Στάλιν κι εγώ - 56'
Χελένα Τρεστίκοβα, Τσεχία
15:00 Τα δάκρυα της Γάζας - 82'
Βίμπεκε Λέκεμπεργκ, Νορβηγία
17:30 Agnus Dei: ο αμνός του Θεού - 81'
Αλεχάνδρα Σάντσες, Γαλλία-Μεξικό
20:00 Καναρίνι μου γλυκό - 89'
Ρόι Σερ, Ισραήλ-Γαλλία-Ελλάδα
22:30 Επισκόπηση - 83'
Σεργκέι Λοζνίτσα, Γερμανία-Ρωσία-Ουκρανία
24:00 Η σάμπα μέσα μου - 72'
Τζόρτζα Γκέρα-Πέισε, Βραζιλία-Πορτογαλία
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
11:00 39405 - 30'
Κυριακή Μάλαμα, Ελλάδα
11:00 Επάνω στα ίχνη - 54'
Κυριακή Μάλαμα, Ελλάδα
13:00 Η οδός Άρμπορ - 90'
Κλίο Μπαρνάρντ, Μεγ. Βρετανία
15:00 Η φωτιά μέσα μου - 46'
Πέτρος Χαραλάμπους, Ελλάδα-Κύπρος
15:00 Σε τούτο το καρτέρι - 68'
Άννα Τσιάρτα, Κύπρος
17:00 Πώς να βγείτε κερδισμένοι απ’ την ύφεση! - 56'
Τζέιμι Κάσνερ, Καναδάς
17:00 Το θείο γουρούνι - 55'
Χανς Ντόρτμανς, Ολλανδία
19:30 Ο Θεός θα ’λεγε όχι - 89'
Μπριγκίτε Ούταρ Κορνέτσκι, Ελβετία
22:00 Αν πέσει ένα δέντρο: το Μέτωπο για την Απελευθέρωση της Γης - 85'
Μάρσαλ Κάρι, ΗΠΑ
 TΩNIA MAPKETAKH
12:30 Το μωρό μου φτάνει - 90'
Αλέξης Πόνσε, Βιβή Ζωγράφου, Ελλάδα
15:00 Α γρούσσα νάμου - 52'
Μάσιμο Πιτσοκάρο, Ελισάβετ Λαλουδάκη, Ελλάδα
15:00 Αυτοί που πήραν τα βουνά - 47'
Πηνελόπη Κροντηροπούλου, Ελλάδα
17:30 Η άλλη πλευρά - 56'
Κυριακή Μάλαμα, Ελλάδα
17:30 Καπετάν Κεμάλ - 39'
Κυριακή Μάλαμα, Ελλάδα
20:00 Ο τόπος που δακρύζουν οι θεοί - 75'
Ελένη Βλάσση, Ελλάδα
22:30 Η ζωή και ο θάνατος του Σέλσο Τζούνιορ - 49'
Παναγιώτης Ευαγγελίδης, Ελλάδα
22:30 Κινμπάκου – η τέχνη του δεσίματος - 29'
Γιόουνι Χόκανεν, Φινλανδία
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
13:00 Η ζωή, το φθινόπωρο - 34'
Σεργκέι Λοζνίτσα, Ρωσία
13:00 Ο σταθμός του τρένου - 25'
Σεργκέι Λοζνίτσα, Ρωσία
13:00 Σήμερα κτίζουμε ένα σπίτι - 28'
Σεργκέι Λοζνίτσα, Ρωσία
15:30 Μαθήματα-Παθήματα: Τι θα γίνει ο Δημήτρης; - 57'
Γιάννης Μισουρίδης, Βάλερυ Κοντάκος, Ελλάδα
15:30 Παράσταση - 40'
Νίκος Αλευράς, Ελλάδα
18:00 Δείτε με πρώτα ως άνθρωπο - 9'
Τζορτζ Α. Ίνγκμαϊρ ο 3ος, Ντουάιτ Λ. Κορ, ο πρεσβύτερος, ΗΠΑ
18:00 Ο γρίφος του αυτισμού - 60'
Σάσκια Μπάρον, Μεγάλη Βρετανία
20:30 Μαζί κι ο Σάμιουελ - 58'
Νταν Χαμπίμπ, ΗΠΑ
20:30 Οι αρτοποιοί - 11'
Γιάσμιν Φέντα, Σκωτία
23:00 Οι νευροτυπικοί - 88'
Άνταμ Λάρσεν, ΗΠΑ
 TZON KAΣΣABETHΣ
14:00 Η έρημος της απαγορευμένης τέχνης - 80'
Αμάντα Πόουπ, Τσάβνταρ Γκεόργκιεφ, Ρωσία-Ουζμπεκιστάν-ΗΠΑ
16:00 Το παζάρι - 67'
Ράμα Ράου, Καναδάς
18:30 Ο χωρικός κι ο κληρικός - 47'
Έστερ Ποντέμσκι, Ιταλία-ΗΠΑ
18:30 Χαμένος στη θρησκεία - 52'
Μαρκ Μπουρτ, Γερμανία-Ελβετία
20:30 Νικώντας το χρόνο - 50'
Οντέτ Ορ, Ισραήλ
20:30 Ο δρόμος της Μαρίας - 16'
Ανν Μιλν, Σκωτία
23:00 Ο μικρός Μιρ – Δέκα χρόνια στο Αφγανιστάν - 90'
Φιλ Γκράμπσκι, Μεγ. Βρετανία
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
11:00 Ένας σύγχρονος άνθρωπος - 56'
Λίζι Γκότλιμπ, ΗΠΑ
11:00 Η κλασική μου ζωή ως καλλιτέχνης: ένα πορτρέτο του Λάρι Μπισονέτ - 21'
Ντάγκλας Μπίκλεν, Ζακ Ροσέτι
13:00 Champions: Μια αστεία ιστορία - 87'
Γαβριήλ Τζάφκας, Ελλάδα
15:30 Άβατον - 34'
Ορσαλία Δημητρίου, Ελλάδα
15:30 Οργισμένος Δεκέμβρης - 63'
Χρύσα Τζελέπη, Άκης Κερσανίδης, Ελλάδα
17:30 Ένας τυχερός ελέφαντας - 82'
Λίσα Λίμαν, ΗΠΑ
20:00 Η άλλη πόλη - 45'
Νεφίν Ντιντς, Τουρκία
20:00 Η καλλονή του Πέρα - 53'
Σονέρ Σεβγκιλί, Τουρκία
22:30 Η δαιμονισμένη δύναμη της χιπ χοπ - 82'
Τζόσουα Ατές Λάιτλ, Γαλλία-ΗΠΑ

Βραβείο Κοινού
Τελικά Αποτελέσματα
Ξένες Ταινίες
Ελληνικές Ταινίες

 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία



© 2011 Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης Powered by altaB2x