Ελληνικά αρχική επικοινωνία πλοήγηση συνδέσεις        Επιστροφή στο www.filmfestival.gr  
Πρόγραμμα Προβολών
Παρασκευή, 11 Μαρτίου 2011
Σάββατο, 12 Μαρτίου 2011
Κυριακή, 13 Μαρτίου 2011
Δευτέρα, 14 Μαρτίου 2011
Τρίτη, 15 Μαρτίου 2011
Τετάρτη, 16 Μαρτίου 2011
Πέμπτη, 17 Μαρτίου 2011
Παρασκευή, 18 Μαρτίου 2011
Σάββατο, 19 Μαρτίου 2011
Κυριακή, 20 Μαρτίου 2011

  Το πρόγραμμα είναι διαθέσιμο
και σε μορφή .pdf
 

Όλες οι ταινίες προβάλλονται με ελληνικούς και αγγλικούς υπότιτλους.
 Πρόγραμμα Προβολών :: Δευτέρα, 14 Μαρτίου 2011
 OΛYMΠION
13:00 Μαντάμ Δέσποινα - 27'
Κυριακή Μάλαμα, Ελλάδα
13:00 Συννεφιάζει - 27'
Κυριακή Μάλαμα, Ελλάδα
15:00 Υποταγή - 87'
Στέφαν Γιαρλ, Σουηδία
17:30 Ένα μέλλον ελπίδας - 75'
Χένρι Μπέιτμαν, Ισλανδία-Μεγ. Βρετανία
20:00 Ένας τυχερός ελέφαντας - 82'
Λίσα Λίμαν, ΗΠΑ
22:00 Οδός Αμπού Τζαμίλ - 52'
Αλέξις Μονσοβέ, Στεφάν Μαρτσετί, Γαλλία
22:00 Οι νεαροί χορευτές του Αφγανιστάν - 52'
Τζέιμι Ντοράν, Μεγ. Βρετανία
24:00 Η Συμφωνική της Κινσάσα - 95'
Κλάους Βίσμαν, Μάρτιν Μπερ, Γερμανία
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
11:00 Βάσκο Καρατζά - 31'
Κυριακή Μάλαμα, Ελλάδα
11:00 Μαύρη σημαία - 45'
Κυριακή Μάλαμα, Ελλάδα
13:00 Ντανιέλ Σμιτ – η γάτα που σκέφτεται - 83'
Πασκάλ Χόφμαν, Μπένι Γιάμπεργκ, Ελβετία
15:00 Μια σύγχρονη ελληνική τραγωδία - 50'
Σούχεν Ταν, Ολλανδία
15:00 Ο ήρωας όλων των θαλασσών - 27'
Ταλάλ Ντερκί, Συρία
17:00 Ξενοδοχείο «Ο παράδεισος» - 54'
Σοφία Τζαβέλα, Βουλγαρία
17:00 Οικογενειακό ένστικτο - 58'
Άντρις Γκάουγια, Λεττονία
19:00 Η άλλη πόλη - 45'
Νεφίν Ντιντς, Τουρκία
19:00 Η καλλονή του Πέρα - 53'
Σονέρ Σεβγκιλί, Τουρκία
22:00 Τα ροζ σάρι - 96'
Κιμ Λοντζινότο, Μεγ. Βρετανία-Ινδία
 TΩNIA MAPKETAKH
12:30 Kuluhiro: Ελπίδα - 45'
Γιώργος Γεωργόπουλος, Ελλάδα-Κένυα
12:30 Στο Ταλίν - 38'
Δημήτρης Βρακάς, Εσθονία-Ελλάδα
15:00 Ο ρόλος των διανοούμενων σήμερα (Μία συζήτηση μεταξύ του Κώστα Δουζινά και του Σλάβοϊ Ζίζεκ) - 63'
Γιώργος Κεραμιδιώτης, Ελλάδα
15:00 Το Βυζάντιο μετά το Βυζάντιο - 53'
Ερατώ Πάρη, Ελλάδα
17:30 Ένα μουσείο γεννιέται - 28'
Άννα Κεσίσογλου, Ελλάδα
17:30 Με τον Καλλιγιάννη (κινηματογραφικό πορτρέτο) - 87'
Πέδρο Ολάγια, Ελλάδα
20:00 Κλείσε τα μάτια για να δεις - 109'
Σταύρος Στρατηγάκος, Ελλάδα
22:30 The Palace - 80'
Ιωάννης Ρουμελιώτης, Ελλάδα-Γερμανία
22:30 Βρέχει στο Μπιλίν - 29'
Γλαύκος Οικονομίδης, Ελλάδα
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
13:00 Εμείς οι Κύκλωπες - 8'
Μαρία Οικονόμου, Ελλάδα
13:00 Ζώντας με το Εύθραυστο Χ - 64'
Κάθι Έλντερ, Γκρεγκ Μίσι, ΗΠΑ
15:30 Μαζί κι ο Σάμιουελ - 58'
Νταν Χαμπίμπ, ΗΠΑ
15:30 Οι αρτοποιοί - 11'
Γιάσμιν Φέντα, Σκωτία
18:00 Η Μαρία κι εγώ - 80'
Φέλιξ Φερνάντεθ ντε Κάστρο, Ισπανία
18:00 Χέρια όλο φως - 7'
Μάνος Παπαδάκης, Ελλάδα
20:30 Αρτέλ - 30'
Σεργκέι Λοζνίτσα, Ρωσία
20:30 Το φως του Βορρά - 52'
Σεργκέι Λοζνίτσα, Γαλλία
23:00 Τι μέσα, τι έξω... - 74'
Βαγγέλης Ρήγας, Ελλάδα
 TZON KAΣΣABETHΣ
14:00 Ο πόλεμος του Ουίμπο - 91'
Ντέιβιντ Γιόρκ, Καναδάς
16:00 Άξιζα 50 πρόβατα - 72'
Νίμα Σαρβεστάνι, Σουηδία
16:00 Η νυφούλα - 14'
Λέσλαβ Ντομπρούτσκι, Πολωνία
18:30 Ο νέος άγιος - 70'
Άλαρντ Ντέτιχερ, Ολλανδία-Βέλγιο
18:30 Οι δραπέτισσες - 56'
Γιέτσκε Σπάνγερ, Άνχε Βίμπερντινκ, Ολλανδία
20:30 Πώς να βγείτε κερδισμένοι απ’ την ύφεση! - 56'
Τζέιμι Κάσνερ, Καναδάς
20:30 Το θείο γουρούνι - 55'
Χανς Ντόρτμανς, Ολλανδία
23:00 Πάμε για ρεκόρ - 88'
Μπέντζαμιν Φίνγκερχατ, ΗΠΑ
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
11:00 Όμορφος γιος - 63'
Ντον Κινγκ, Τζουλιάν Γιαμαμότο Κινγκ, ΗΠΑ
11:00 Χορεύοντας με Σύνδρομο Ντάουν - 8'
Ελίζαμπεθ Γουντ, Ισπανία
13:00 Θεόδωρος Τερζόπουλος – θεάτρου εγκώμιον - 87'
Δημήτρης Τρίκας, Ελλάδα
15:30 Ο ξυπόλητος φίλος μου - 81'
Σονγκ-Γκιου Λι, Νότιος Κορέα
17:30 Η ιστορία του Πατ Τίλμαν - 95'
Αμίρ Μπαρ-Λεβ, ΗΠΑ
20:00 Η Γκρέις, η Μίλυ, η Λούσυ... παιδιά στρατιώτες - 73'
Ρεμόντ Προβενσέ, Καναδάς
22:30 Το παζάρι - 67'
Ράμα Ράου, Καναδάς

Βραβείο Κοινού
Τελικά Αποτελέσματα
Ξένες Ταινίες
Ελληνικές Ταινίες

 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία



© 2011 Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης Powered by altaB2x