Ελληνικά αρχική επικοινωνία πλοήγηση συνδέσεις        Επιστροφή στο www.filmfestival.gr  
Πρόγραμμα Προβολών
Παρασκευή, 11 Μαρτίου 2011
Σάββατο, 12 Μαρτίου 2011
Κυριακή, 13 Μαρτίου 2011
Δευτέρα, 14 Μαρτίου 2011
Τρίτη, 15 Μαρτίου 2011
Τετάρτη, 16 Μαρτίου 2011
Πέμπτη, 17 Μαρτίου 2011
Παρασκευή, 18 Μαρτίου 2011
Σάββατο, 19 Μαρτίου 2011
Κυριακή, 20 Μαρτίου 2011

  Το πρόγραμμα είναι διαθέσιμο
και σε μορφή .pdf
 

Όλες οι ταινίες προβάλλονται με ελληνικούς και αγγλικούς υπότιτλους.
 Πρόγραμμα Προβολών :: Κυριακή, 13 Μαρτίου 2011
 OΛYMΠION
11:00 Είναι απλά η αρχή - 97'
Ζαν-Πιέρ Ποτσί, Πιέρ Μπαρουζιέ, Γαλλία
13:00 Ιστορίες γάμου, είκοσι χρόνια αργότερα: Ιβάνα και Βάτσλαβ - 57'
Χελένα Τρεστίκοβα, Τσεχία
13:00 Ιστορίες γάμου: Ιβάνα και Βάτσλαβ - 38'
Χελένα Τρεστίκοβα, Τσεχοσλοβακία
15:00 Ο νέος άγιος - 70'
Άλαρντ Ντέτιχερ, Ολλανδία-Βέλγιο
15:00 Οι δραπέτισσες - 56'
Γιέτσκε Σπάνγερ, Άνχε Βίμπερντινκ, Ολλανδία
17:30 Γιάφα, ο μηχανισμός του πορτοκαλιού - 88'
Εγιάλ Σιβάν, Ισραήλ-Γαλλία-Βέλγιο-Γερμανία
20:00 Ο Ζυλιέν - 80'
Γκαέλ Λεπένγκλ, Γαλλία
22:30 Η δαιμονισμένη δύναμη της χιπ χοπ - 82'
Τζόσουα Ατές Λάιτλ, Γαλλία-ΗΠΑ
24:00 Made In Birmingham – Reggae Punk Bhangra - 63'
Ντέμπορα Άστον, Μεγ. Βρετανία
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
11:00 I Would Like to Give You Μy Heart forever ΖΗΤΑ-ΜΙ - 83'
Αντώνης Κιούκας, Ελλάδα
13:00 The Palace - 80'
Ιωάννης Ρουμελιώτης, Ελλάδα-Γερμανία
13:00 Βρέχει στο Μπιλίν - 29'
Γλαύκος Οικονομίδης, Ελλάδα
15:00 Ο χωρικός κι ο κληρικός - 47'
Έστερ Ποντέμσκι, Ιταλία-ΗΠΑ
15:00 Χαμένος στη θρησκεία - 52'
Μαρκ Μπουρτ, Γερμανία-Ελβετία
17:00 Φιλιά εις τα παιδιά - 124'
Βασίλης Λουλές, Ελλάδα
19:30 Βάσκο Καρατζά - 31'
Κυριακή Μάλαμα, Ελλάδα
19:30 Μαύρη σημαία - 45'
Κυριακή Μάλαμα, Ελλάδα
22:00 Δεν σου αρέσει η αλήθεια – 4 μέρες μέσα στο Γκουαντάναμο - 99'
Λυκ Κοτέ, Πατρίσιο Ενρίκες, Καναδάς
24:00 Deaf Jam - 70'
Τζούντυ Λιφ, ΗΠΑ
 TΩNIA MAPKETAKH
12:30 Φυλές της Αθήνας: νέα ζωή (Αφγανιστάν) - 48'
Ανθή Νταουντάκη, Ελλάδα
12:30 Φυλές της Αθήνας: Φιλιππίνες - 46'
Σταύρος Ψυλλάκης, Ελλάδα
15:00 Χίλιες χαμένες μπάλες του γκολφ - 81'
Βαγγέλης Καλαϊτζής, Ελλάδα
15:00 Χωρίς τσιμέντο - 26'
Βάνα Αλεξοπούλου, Ελλάδα-Μεγ. Βρετανία
17:30 Ali Projekt - 10'
Rough Cats, Ελλάδα
17:30 Η Θεσσαλονίκη αλλιώς - 74'
Χρήστος Νικολέρης, Ελλάδα
20:00 Άβατον - 34'
Ορσαλία Δημητρίου, Ελλάδα
20:00 Οργισμένος Δεκέμβρης - 63'
Χρύσα Τζελέπη, Άκης Κερσανίδης, Ελλάδα
22:30 Satsang, συντροφιά με την αλήθεια - 40'
Μαριάννα Αστρακά, Γιώργος Φωτιάδης, Ελλάδα
22:30 Η ηχώ του χρόνου - 50'
Πάνος Κέκας, Ελλάδα
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
13:00 Ο οικισμός - 25'
Σεργκέι Λοζνίτσα, Ρωσία
15:30 Η Μαρία κι εγώ - 80'
Φέλιξ Φερνάντεθ ντε Κάστρο, Ισπανία
15:30 Χέρια όλο φως - 7'
Μάνος Παπαδάκης, Ελλάδα
18:00 Πρώτη φορά στη ζωή μου - 90'
Τζιμ Μπίγκαμ, Μαρκ Μούρμαν, ΗΠΑ
20:30 Στον κήπο των ήχων - 85'
Νικόλα Μπελούτσι, Ελβετία
23:00 Lost Bodies - 33'
Γιάννης Μισουρίδης, Ελλάδα
23:00 Θεσσαλον-ΗΧΟΙ - 70'
Ciners8, Ελλάδα
 TZON KAΣΣABETHΣ
14:00 Ο αγωγός - 83'
Ρίστερντ Ο Ντόμνελ, Ιρλανδία
16:00 Χαμάντα - 85'
Άννα Μ. Μποφαρούλ, Ισπανία
18:30 Ξενοδοχείο «Ο παράδεισος» - 54'
Σοφία Τζαβέλα, Βουλγαρία
18:30 Οικογενειακό ένστικτο - 58'
Άντρις Γκάουγια, Λεττονία
20:30 Μια σύγχρονη ελληνική τραγωδία - 50'
Σούχεν Ταν, Ολλανδία
20:30 Ο ήρωας όλων των θαλασσών - 27'
Ταλάλ Ντερκί, Συρία
23:00 Η έρημος της απαγορευμένης τέχνης - 80'
Αμάντα Πόουπ, Τσάβνταρ Γκεόργκιεφ, Ρωσία-Ουζμπεκιστάν-ΗΠΑ
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
11:00 Το αγόρι και το άλογο - 93'
Μισέλ Οράιον Σκοτ, ΗΠΑ-Μογγολία
13:00 Η φάκα - 23'
Μαρίνα Δανέζη, Ελλάδα
13:00 Πριγκίπισσα Χριστίνη - 66'
Ίρις Ζαχμανίδη, Ελλάδα
15:30 Ένα μέλλον ελπίδας - 75'
Χένρι Μπέιτμαν, Ισλανδία-Μεγ. Βρετανία
17:30 Ο ξυπόλητος φίλος μου - 81'
Σονγκ-Γκιου Λι, Νότιος Κορέα
20:00 Φθινοπωρινό χρυσάφι - 94'
Γιαν Τενχάβεν, Γερμανία-Αυστρία
22:30 Το νησί των κανιβάλων - 75'
Σεντρίκ Κοντόμ, Γαλλία

Βραβείο Κοινού
Τελικά Αποτελέσματα
Ξένες Ταινίες
Ελληνικές Ταινίες

 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία



© 2011 Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης Powered by altaB2x