Ελληνικά αρχική επικοινωνία πλοήγηση συνδέσεις        Επιστροφή στο www.filmfestival.gr  
Πρόγραμμα Προβολών
Παρασκευή, 11 Μαρτίου 2011
Σάββατο, 12 Μαρτίου 2011
Κυριακή, 13 Μαρτίου 2011
Δευτέρα, 14 Μαρτίου 2011
Τρίτη, 15 Μαρτίου 2011
Τετάρτη, 16 Μαρτίου 2011
Πέμπτη, 17 Μαρτίου 2011
Παρασκευή, 18 Μαρτίου 2011
Σάββατο, 19 Μαρτίου 2011
Κυριακή, 20 Μαρτίου 2011

  Το πρόγραμμα είναι διαθέσιμο
και σε μορφή .pdf
 

Όλες οι ταινίες προβάλλονται με ελληνικούς και αγγλικούς υπότιτλους.
 Πρόγραμμα Προβολών :: Σάββατο, 12 Μαρτίου 2011
 OΛYMΠION
13:00 Το σχολείο μας - 95'
Μόνα Νικοάρα, Μιρούνα Kόκα-Kόσμα, ΗΠΑ-Ελβετία
15:00 Ζωή χαρισάμενη - 87'
Εύα Μούλβαντ, Δανία
17:30 Φθινοπωρινό χρυσάφι - 94'
Γιαν Τενχάβεν, Γερμανία-Αυστρία
20:00 Μια θέση ανάμεσα στ’ αστέρια - 111'
Λέοναρντ Ρέτελ Χέλμριχ, Ολλανδία
22:30 Ο όρκος - 96'
Λόρα Πουατρά, ΗΠΑ
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
11:00 Μαντάμ Δέσποινα - 27'
Κυριακή Μάλαμα, Ελλάδα
11:00 Συννεφιάζει - 27'
Κυριακή Μάλαμα, Ελλάδα
13:00 Κλείσε τα μάτια για να δεις - 109'
Σταύρος Στρατηγάκος, Ελλάδα
15:00 Ο τόπος που δακρύζουν οι θεοί - 75'
Ελένη Βλάσση, Ελλάδα
17:00 Θεόδωρος Τερζόπουλος – θεάτρου εγκώμιον - 87'
Δημήτρης Τρίκας, Ελλάδα
19:30 Ένα μουσείο γεννιέται - 28'
Άννα Κεσίσογλου, Ελλάδα
19:30 Με τον Καλλιγιάννη (κινηματογραφικό πορτρέτο) - 87'
Πέδρο Ολάγια, Ελλάδα
22:00 Οι 12 Λιβανέζοι - 78'
Ζέινα Ντακάς, Λίβανος
23:30 Η ζωή και ο θάνατος του Σέλσο Τζούνιορ - 49'
Παναγιώτης Ευαγγελίδης, Ελλάδα
23:30 Κινμπάκου – η τέχνη του δεσίματος - 29'
Γιόουνι Χόκανεν, Φινλανδία
 TΩNIA MAPKETAKH
12:30 Ο ρόλος των διανοούμενων σήμερα (Μία συζήτηση μεταξύ του Κώστα Δουζινά και του Σλάβοϊ Ζίζεκ) - 63'
Γιώργος Κεραμιδιώτης, Ελλάδα
12:30 Το Βυζάντιο μετά το Βυζάντιο - 53'
Ερατώ Πάρη, Ελλάδα
15:00 Το μωρό μου φτάνει - 90'
Αλέξης Πόνσε, Βιβή Ζωγράφου, Ελλάδα
17:30 Γυναίκες στο μικρό Παρίσι - 48'
Κυριακή Μάλαμα, Ελλάδα
17:30 Κόκκινο-Μαύρο - 31'
Κυριακή Μάλαμα, Ελλάδα
20:00 Lost Bodies - 33'
Γιάννης Μισουρίδης, Ελλάδα
20:00 Θεσσαλον-ΗΧΟΙ - 70'
Ciners8, Ελλάδα
22:30 Ali Projekt - 10'
Rough Cats, Ελλάδα
22:30 Η Θεσσαλονίκη αλλιώς - 74'
Χρήστος Νικολέρης, Ελλάδα
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
13:00 Οι προσευχές του Λίορ - 87'
Ιλάνα Τράκτμαν, ΗΠΑ
15:30 Εμείς οι Κύκλωπες - 8'
Μαρία Οικονόμου, Ελλάδα
15:30 Ζώντας με το Εύθραυστο Χ - 64'
Κάθι Έλντερ, Γκρεγκ Μίσι, ΗΠΑ
18:00 Η φάμπρικα - 30'
Σεργκέι Λοζνίτσα, Ρωσία
18:00 Τοπίο - 60'
Σεργκέι Λοζνίτσα, Ρωσία-Γερμανία
20:30 Οι νευροτυπικοί - 88'
Άνταμ Λάρσεν, ΗΠΑ
23:00 Αυτιστικοί - 90'
Βόλφραμ Ζέγκερ, Γερμανία
 TZON KAΣΣABETHΣ
14:00 Έρωτας κ.λπ. - 94'
Τζιλ Αντρέσεβιτς, ΗΠΑ
16:00 Πάμε για ρεκόρ - 88'
Μπέντζαμιν Φίνγκερχατ, ΗΠΑ
18:30 Ο δημόσιος κατήγορος - 92'
Μπάρι Στίβενς, Καναδάς
20:30 Γιάφα, ο μηχανισμός του πορτοκαλιού - 88'
Εγιάλ Σιβάν, Ισραήλ-Γαλλία-Βέλγιο-Γερμανία
23:00 Επαγγελματίας δολοφόνος, δωμάτιο 164 - 84'
Τζανφράνκο Ρόσι, Γαλλία-ΗΠΑ
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
13:00 Α γρούσσα νάμου - 52'
Μάσιμο Πιτσοκάρο, Ελισάβετ Λαλουδάκη, Ελλάδα
13:00 Αυτοί που πήραν τα βουνά - 47'
Πηνελόπη Κροντηροπούλου, Ελλάδα
15:30 Ο ατμός της ζωής - 84'
Γιόονας Μπέργκχαλ, Μίκα Χότακαϊνεν, Φινλανδία-Σουηδία
17:30 I Would Like to Give You Μy Heart forever ΖΗΤΑ-ΜΙ - 83'
Αντώνης Κιούκας, Ελλάδα
20:00 Νάπολη Νάπολη Νάπολη - 102'
Έιμπελ Φερράρα, Ιταλία
22:30 Η σοδιά - 84'
Ου. Ρομπέρτο Ρομάνο, ΗΠΑ

Βραβείο Κοινού
Τελικά Αποτελέσματα
Ξένες Ταινίες
Ελληνικές Ταινίες

 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία



© 2011 Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης Powered by altaB2x