Ελληνικά αρχική επικοινωνία πλοήγηση συνδέσεις        Επιστροφή στο www.filmfestival.gr  
Πρόγραμμα Προβολών
Παρασκευή, 11 Μαρτίου 2011
Σάββατο, 12 Μαρτίου 2011
Κυριακή, 13 Μαρτίου 2011
Δευτέρα, 14 Μαρτίου 2011
Τρίτη, 15 Μαρτίου 2011
Τετάρτη, 16 Μαρτίου 2011
Πέμπτη, 17 Μαρτίου 2011
Παρασκευή, 18 Μαρτίου 2011
Σάββατο, 19 Μαρτίου 2011
Κυριακή, 20 Μαρτίου 2011

  Το πρόγραμμα είναι διαθέσιμο
και σε μορφή .pdf
 

Όλες οι ταινίες προβάλλονται με ελληνικούς και αγγλικούς υπότιτλους.
 Πρόγραμμα Προβολών :: Παρασκευή, 11 Μαρτίου 2011
 OΛYMΠION
20:30 Καναρίνι μου γλυκό - 89'
Ρόι Σερ, Ισραήλ-Γαλλία-Ελλάδα
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
15:00 Ο πόλεμος του Ουίμπο - 91'
Ντέιβιντ Γιόρκ, Καναδάς
17:00 Η Γκρέις, η Μίλυ, η Λούσυ... παιδιά στρατιώτες - 73'
Ρεμόντ Προβενσέ, Καναδάς
19:30 Τζενπίν: η μυστηριώδης γυναίκα - 92'
Ναόμι Καουάσε, Ιαπωνία
22:00 Κάτκα - 90'
Χελένα Τρεστίκοβα, Τσεχία
 TΩNIA MAPKETAKH
15:00 Επισκόπηση - 83'
Σεργκέι Λοζνίτσα, Γερμανία-Ρωσία-Ουκρανία
17:30 Χίλιες χαμένες μπάλες του γκολφ - 81'
Βαγγέλης Καλαϊτζής, Ελλάδα
17:30 Χωρίς τσιμέντο - 26'
Βάνα Αλεξοπούλου, Ελλάδα-Μεγ. Βρετανία
20:00 Kuluhiro: Ελπίδα - 45'
Γιώργος Γεωργόπουλος, Ελλάδα-Κένυα
20:00 Στο Ταλίν - 38'
Δημήτρης Βρακάς, Εσθονία-Ελλάδα
22:30 Satsang, συντροφιά με την αλήθεια - 40'
Μαριάννα Αστρακά, Γιώργος Φωτιάδης, Ελλάδα
22:30 Η ηχώ του χρόνου - 50'
Πάνος Κέκας, Ελλάδα
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
15:30 Η ζωή, το φθινόπωρο - 34'
Σεργκέι Λοζνίτσα, Ρωσία
15:30 Ο σταθμός του τρένου - 25'
Σεργκέι Λοζνίτσα, Ρωσία
15:30 Σήμερα κτίζουμε ένα σπίτι - 28'
Σεργκέι Λοζνίτσα, Ρωσία
18:00 Οι προσευχές του Λίορ - 87'
Ιλάνα Τράκτμαν, ΗΠΑ
20:30 Ιστορίες γάμου, είκοσι χρόνια αργότερα: Ζουζάνα και Στανίσλαβ - 57'
Χελένα Τρεστίκοβα, Τσεχία
20:30 Ιστορίες γάμου: Ζουζάνα και Στανίσλαβ - 38'
Χελένα Τρεστίκοβα, Τσεχοσλοβακία
23:00 Τ’ όνομά της είναι Σαμπίν - 85'
Σαντρίν Μποναίρ, Γαλλία
 TZON KAΣΣABETHΣ
16:00 Το σχολείο μας - 95'
Μόνα Νικοάρα, Μιρούνα Kόκα-Kόσμα, ΗΠΑ-Ελβετία
18:30 Ίνγκριντ Μπετανκούρ: 6 χρόνια στη ζούγκλα - 97'
Άνγκους Μακουίν, Μεγ. Βρετανία-Γαλλία
20:30 Η δική μου περεστρόικα - 87'
Ρόμπιν Χέσμαν, ΗΠΑ-Μεγ.Βρετανία
23:00 Ουίλιαμ Σ. Μπάροουζ: ο άνθρωπος μέσα του - 87'
Γιόνι Λέιζερ, ΗΠΑ
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
15:30 Η σοδιά - 84'
Ου. Ρομπέρτο Ρομάνο, ΗΠΑ
17:30 Κοντά στον ουρανό - 93'
Τίτους Φασίνα, Γερμανία-Ρουμανία
20:00 Ντανιέλ Σμιτ – η γάτα που σκέφτεται - 83'
Πασκάλ Χόφμαν, Μπένι Γιάμπεργκ, Ελβετία
22:30 Η αυτοβιογραφία του Νικολάε Τσαουσέσκου - 180'
Αντρέι Ουζίκα, Ρουμανία

Βραβείο Κοινού
Τελικά Αποτελέσματα
Ξένες Ταινίες
Ελληνικές Ταινίες

 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία



© 2011 Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης Powered by altaB2x