Ελληνικά αρχική επικοινωνία πλοήγηση συνδέσεις        Επιστροφή στο www.filmfestival.gr  
Πρόγραμμα Προβολών
Παρασκευή, 9 Μαρτίου 2012
Σάββατο, 10 Μαρτίου 2012
Κυριακή, 11 Μαρτίου 2012
Δευτέρα, 12 Μαρτίου 2012
Τρίτη, 13 Μαρτίου 2012
Τετάρτη, 14 Μαρτίου 2012
Πέμπτη, 15 Μαρτίου 2012
Παρασκευή, 16 Μαρτίου 2012
Σάββατο, 17 Μαρτίου 2012
Κυριακή, 18 Μαρτίου 2012

  Το πρόγραμμα είναι διαθέσιμο
και σε μορφή .pdf
 

Όλες οι ταινίες προβάλλονται με ελληνικούς και αγγλικούς υπότιτλους.
 Πρόγραμμα Προβολών :: Κυριακή, 18 Μαρτίου 2012
 OΛYMΠION
15:45 Αγανακτισμένοι - 88'
Τόνι Γκατλίφ, Γαλλία
18:00 Νοσταλγώντας το φως - 90'
Πατρίσιο Γκουσμάν, Xιλή-Γαλλία-Ισπανία-Γερμανία
20:30 Ζήτω οι αντίποδες! - 104'
Βίκτορ Κοσακόφσκι, Γερμανία-Ολλανδία-Αργεντινή-Χιλή
23:00 Η Σέλι Ράιτ «βγαίνει απ’ τη ντουλάπα» - 96'
Μπόμπι Μπιρλέφι, Μπέβερλι Κοπφ, ΗΠΑ
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
15:00 Κατινούλα - 47'
Μύρνα Τσάπα, Ελλάδα
15:00 Σαγιόμι - 56'
Νίκος Νταγιαντάς, Ελλάδα
17:30 Μεσόγειος: Σικελία - 49'
Πάνος Καρκανεβάτος, Ελλάδα
20:00 Ξηρασία - 84'
Εβεράρδο Γκονσάλες
22:30 Πάρε δρόμο, γιαγιάκα - 64'
Ντούτσο Kιαρίνι, Ιταλία
 TΩNIA MAPKETAKH
15:45 Κοινό κράτος, δυνητική συζήτηση (1) - 123'
Εγιάλ Σιβάν, Γαλλία
18:00 Έγκλημα στην Aρχαία Aγορά - 57'
Άγγελος Αμπάζογλου, Ελλάδα-Γαλλία
18:00 Ελαιόλαδο, λίγο νερό, μια ξεφλουδισμένη ντομάτα - 27'
Άγγελος Αμπάζογλου, Ελλάδα-Γαλλία
20:30 Με παντοτινή αγάπη, Κάρολιν – Μια ιστορία για τον Κέρουακ, τον Κάσαντι κι εμένα - 70'
Μαρία Ράμστρεμ, Μόλιν Κορκεασάλο, Σουηδία
23:00 Η τιμή του σεξ - 73'
Μίμι Τσακάροβα, ΗΠΑ
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
12:30 ΜΕΤΑΧΑ ακούγοντας το χρόνο - 87'
Σταύρος Ψυλλάκης, Ελλάδα
15:00 Αμπελόκηποι - 33'
Ομάδα Ντοκιμαντέρ Δήμου Αθηναίων 2011, Ελλάδα
15:00 Εncardia, η πέτρα που χορεύει - 80'
Άγγελος Κοβότσος, Ελλάδα
17:30 Directing Hell - 79'
Χρήστος Χουλιάρας, Ελλάδα
17:30 Σκαλωσιά - 6'
Ευριπίδης Λασκαρίδης, Ελλάδα
20:00 Απαλλοτρίωση - 110'
Μάνος Παπαδάκης
20:00 Μέγαρο Εξαρχόπουλου - 3'
Χρήστος Καλλίτσης, Ελλάδα
22:30 Το δέντρο με τις φράουλες - 71'
Σιμόνε Ραπισάρντα Καζανόβα, Καναδάς-Κούβα-Ιταλία
 TZON KAΣΣABETHΣ
15:00 Ο σπεσιαλίστας, το πορτρέτο ενός σύγχρονου εγκληματία - 128'
Εγιάλ Σιβάν, Γαλλία-Iσραήλ-Γερμανία-Αυστρία-Bέλγιο
17:30 Ο πρόεδρος του νησιού - 101'
Τζον Σενκ, ΗΠΑ
20:00 Πατρίδα ή θάνατος - 99'
Βιτάλι Μάνσκι, Ρωσία
22:00 Άλικος δρόμος - 70'
Κάθριν Σκοτ, Αυστραλία
23:30 Χαμένος παράδεισος 3: Καθαρτήριο - 122'
Τζο Μπέρλιντζερ, Μπρους Σινόφσκι, ΗΠΑ
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
13:30 Επιζώντες - 33'
Μαρία Γιαννούλη, Ελλάδα
13:30 Το αρχαίον όστρακον - 22'
Νίκος Αλευράς, Ελλάδα
15:30 Μας έκαναν τράμπ-α - 95'
Άντονι Μπάξτερ, Μεγ. Βρετανία
18:00 ORA - 15'
Φιλίπ Μπεϊλόκ, Καναδάς
18:00 Ο χώρος πίσω σου - 65'
Ρίτσαρντ Ρουτκόουσκι, ΗΠΑ
20:30 Canícula - 65'
Χοσέ Άλβαρες, Μεξικό
22:30 Ο Πολ Ουίλιαμς ζει ακόμα - 84'
Στίβεν Κέσλερ, ΗΠΑ
Follow filmfestivalgr on Twitter




 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία




© 2012 Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης Powered by altaB2x