Ελληνικά αρχική επικοινωνία πλοήγηση συνδέσεις        Επιστροφή στο www.filmfestival.gr  
Πρόγραμμα Προβολών
Παρασκευή, 9 Μαρτίου 2012
Σάββατο, 10 Μαρτίου 2012
Κυριακή, 11 Μαρτίου 2012
Δευτέρα, 12 Μαρτίου 2012
Τρίτη, 13 Μαρτίου 2012
Τετάρτη, 14 Μαρτίου 2012
Πέμπτη, 15 Μαρτίου 2012
Παρασκευή, 16 Μαρτίου 2012
Σάββατο, 17 Μαρτίου 2012
Κυριακή, 18 Μαρτίου 2012

  Το πρόγραμμα είναι διαθέσιμο
και σε μορφή .pdf
 

Όλες οι ταινίες προβάλλονται με ελληνικούς και αγγλικούς υπότιτλους.
 Πρόγραμμα Προβολών :: Πέμπτη, 15 Μαρτίου 2012
 OΛYMΠION
13:00 Τα γλυκά όνειρα του Μουσταφά - 79'
Άγγελος Αμπάζογλου, Ελλάδα-Μεγ. Βρετανία
15:00 Ο πλανήτης των σαλιγκαριών - 87'
Γι Σεουνγκτζούν, Νότιος Κορέα-Ιαπωνία- Φινλανδία
17:00 Κοινό κράτος, δυνητική συζήτηση (1) - 123'
Εγιάλ Σιβάν, Γαλλία
20:30 Λιονταρίσιες ψυχές - 75'
Μανού Τζερόσα, Σάλβα Μουνιόθ, Ιταλία-Ισπανία
22:30 Το μεγαλείο της πόρνης - 119'
Μίχαελ Γκλάβογκερ, Αυστρία-Γερμανία
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
15:00 1 0 0 (Αλεξάνδρας 173, Αθήνα) - 61'
Γεράσιμος Ρήγας, Ελλάδα
15:00 Περιμένοντας τους βαρβάρους - 25'
Κώστας Σταματόπουλος, Ελλάδα
17:30 Εγώ είμαι ένας άλλος, από τη θεραπεία (18 Άνω) στην κοινωνική ένταξη - 68'
Γιώργος Χρ. Ζέρβας, Ελλάδα
20:00 Δεν είμαι ροκ σταρ - 85'
Μπόμπι Τζο Χαρτ, Καναδάς
22:30 Η τιμή του σεξ - 73'
Μίμι Τσακάροβα, ΗΠΑ
 TΩNIA MAPKETAKH
13:00 Οικολογικά ημερολόγια – Κρέας, ο πόλεμος των πιρουνιών - 45'
Γιάννης Μισουρίδης, Ελλάδα
13:00 Οικολογικά ημερολόγια – Σιγή ιχθύων - 45'
Χάρης Ραφτογιάννης, Ελλάδα
15:45 Τα θραύσματα (Το στόμα μου, η ανταρσία μου, το όνομά μου) - 84'
Συλβέν Ζορζ, Γαλλία
15:45 Χειμωνιάτικο φως - 25'
Σκούλε Έρικσεν, Νορβηγία
18:30 Χαρτογραφία της μοναξιάς - 69'
Νοσέμ Κογιάδο, Ισπανία
20:30 Για την αγάπη του λαού - 89'
Εγιάλ Σιβάν, Audrey Maurion, Γαλλία-Γερμανία
23:00 Τώρα είμαι γυναίκα - 86'
Μιχίλ φαν Ερπ, Ολλανδία
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
12:30 Μικροπόλεις – Εκάλη: Το τείχος - 27'
Γιάννης Γαϊτανίδης, Ελλάδα
12:30 Μικροπόλεις – Ολυμπιακό Χωριό: Ο φράχτης - 29'
Περσεφόνη Μήλιου, Ελλάδα
12:30 Μικροπόλεις – Παλαιό Φάληρο: Το παράθυρο - 28'
Θωμάς Κιάος, Ελλάδα
15:00 Με λένε Στέλιο - 47'
Γιάννης Κασπίρης, Ελλάδα
15:00 Ο τυφλός ψαράς - 37'
Στρατής Βογιατζής, Θέκλα Μαλάμου, Ελλάδα
17:30 Επιζώντες - 33'
Μαρία Γιαννούλη, Ελλάδα
17:30 Το αρχαίον όστρακον - 22'
Νίκος Αλευράς, Ελλάδα
20:00 Docville: Κωνσταντινουπόλεως 280, Θεσσαλονίκη - 46'
Γιάννης Μισουρίδης, Ελλάδα
20:00 Docville: Πλατεία Συντάγματος, Αθήνα - 47'
Κατερίνα Πατρώνη, Ελλάδα
22:30 Directing Hell - 79'
Χρήστος Χουλιάρας, Ελλάδα
22:30 Σκαλωσιά - 6'
Ευριπίδης Λασκαρίδης, Ελλάδα
 TZON KAΣΣABETHΣ
15:00 Η κόκκινη νεράιδα και το Άγιο Πνεύμα - 53'
Μπαλάκα Γκος, Ινδία
15:00 Η παγίδα του Δουβλίνου - 51'
Μπράιαν Κάρτερ, Βέλγιο
17:30 Η παγίδα του Γκουαντάναμο - 90'
Τόμας Oυόλνερ, Γερμανία-Καναδάς-Ελβετία-Γαλλία
20:00 Να πεθάνω όρθια - 74'
Χακαράντα Κορέα, Μεξικό
22:30 Τη νύχτα πετάω - 88'
Μισέλ Βένσερ, Σουηδία-Δανία
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
15:30 Papirosen - 74'
Γκαστόν Σολνίτσκι, Αργεντινή
18:00 Πικροί σπόροι - 88'
Μίτσα Εξ Πέλεντ, ΗΠΑ-Ινδία
20:30 Η αυγή μιας νέας μέρας - 60'
Ράιλι Γκρούνενγουολντ , Νότια Αφρική
20:30 Τι βλέπει ο γάτος - 18'
Κιμ Μπραντ, Ολλανδία
23:00 Η ιστορία των Λάβινγκ - 77'
Νάνσι Μπιούρσκι, ΗΠΑ
Follow filmfestivalgr on Twitter




 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία




© 2012 Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης Powered by altaB2x