Ελληνικά αρχική επικοινωνία πλοήγηση συνδέσεις        Επιστροφή στο www.filmfestival.gr  
Πρόγραμμα Προβολών
Παρασκευή, 9 Μαρτίου 2012
Σάββατο, 10 Μαρτίου 2012
Κυριακή, 11 Μαρτίου 2012
Δευτέρα, 12 Μαρτίου 2012
Τρίτη, 13 Μαρτίου 2012
Τετάρτη, 14 Μαρτίου 2012
Πέμπτη, 15 Μαρτίου 2012
Παρασκευή, 16 Μαρτίου 2012
Σάββατο, 17 Μαρτίου 2012
Κυριακή, 18 Μαρτίου 2012

  Το πρόγραμμα είναι διαθέσιμο
και σε μορφή .pdf
 

Όλες οι ταινίες προβάλλονται με ελληνικούς και αγγλικούς υπότιτλους.
 Πρόγραμμα Προβολών :: Τετάρτη, 14 Μαρτίου 2012
 OΛYMΠION
13:00 Τα δύο αύριο - 70'
Άγγελος Αμπάζογλου, Ελλάδα- Γερμανία
15:45 Το φιλί του Πούτιν - 84'
Λίσε Μπιρκ Πέντερσεν, Δανία
18:00 Πικροί σπόροι - 88'
Μίτσα Εξ Πέλεντ, ΗΠΑ-Ινδία
20:30 Ο πρέσβης - 93'
Μαντς Μπρύγκερ, Δανία
23:00 Ζήτω οι αντίποδες! - 104'
Βίκτορ Κοσακόφσκι, Γερμανία-Ολλανδία-Αργεντινή-Χιλή
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
13:00 Το νησί που μοιραζόμαστε/Bir adayi paylasmak - 100'
Δανάη Στυλιανού, Κύπρος
15:00 Μια χούφτα γενναίοι άνθρωποι - 87'
Ρυγιά Αρζού Κεκσάλ, Τουρκία
17:30 Ανεπιθύμητες στην Τεχεράνη - 52'
Μίνα Κεσαβάρζ, Ιράν
17:30 Τα παιδιά του γκουλάγκ - 52'
Ρομέν Ικάρ, Γαλλία
20:00 Docville: Ανδριάνου 11, Κερατσίνι - 45'
Καλλιόπη Λεγάκη, Ελλάδα
20:00 Docville: Οδός Αναπαύσεως, Αθήνα - 45'
Άγγελος Κοβότσος, Νατάσσα Ξύδη, Ελλάδα
22:30 Ο πρώτος υπολογιστής του κόσμου: Η συναρπαστική ιστορία του μηχανισμού των Αντικυθήρων - 75'
Μάικ Μπέκαμ, Μεγ. Bρετανία-Ελλάδα
 TΩNIA MAPKETAKH
13:00 The Outcasts - 59'
Γιώργος Γεωργόπουλος, Ελλάδα-Γκάνα
13:00 To Βe or Not to Βe Bagyeli - 55'
Νίκος Θωμόπουλος, Ελλάδα-Γαλλία
15:45 Γιάφα, ο μηχανισμός του πορτοκαλιού - 88'
Εγιάλ Σιβάν, Iσραήλ-Γαλλία-Bέλγιο-Γερμανία
18:00 Τα θραύσματα (Το στόμα μου, η ανταρσία μου, το όνομά μου) - 84'
Συλβέν Ζορζ, Γαλλία
18:00 Χειμωνιάτικο φως - 25'
Σκούλε Έρικσεν, Νορβηγία
20:30 Πάρε δρόμο, γιαγιάκα - 64'
Ντούτσο Kιαρίνι, Ιταλία
22:00 Ο σπεσιαλίστας, το πορτρέτο ενός σύγχρονου εγκληματία - 128'
Εγιάλ Σιβάν, Γαλλία-Iσραήλ-Γερμανία-Αυστρία-Bέλγιο
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
12:30 Αφανείς ήρωες - 70'
Παναγιώτης Κουντουράς, Ελλάδα
12:30 Κλέφτης εικόνων - 27'
Πάνος Α. Θωμαΐδης, Ελλάδα
15:00 Ανάμεσα - 21'
Γεωργία Σαλαμπάση, Ελλάδα
15:00 Εκτός Ιστορίας - 72'
Φωφώ Τερζίδου, Ελλάδα
17:30 Οικολογικά ημερολόγια – Κρέας, ο πόλεμος των πιρουνιών - 45'
Γιάννης Μισουρίδης, Ελλάδα
17:30 Οικολογικά ημερολόγια – Σιγή ιχθύων - 45'
Χάρης Ραφτογιάννης, Ελλάδα
20:00 Περιμένοντας τη Ρόζα - 55'
Νίκος Θεοδοσίου
20:00 Τουρκοκρητικοί στην Αλικαρνασσό - 40'
Κώστας Νταντινάκης, Ελλάδα
22:30 Ελλάδα, είμαι σε δύσκολη θέση! - 92'
Σεραφείμ Ντούσιας, Ελλάδα-Μεγάλη Βρετανία
 TZON KAΣΣABETHΣ
13:00 Η αυγή μιας νέας μέρας - 60'
Ράιλι Γκρούνενγουολντ , Νότια Αφρική
13:00 Τι βλέπει ο γάτος - 18'
Κιμ Μπραντ, Ολλανδία
15:00 Πέντε σπασμένες κάμερες - 90'
Γκάι Νταβίντι, Εμάντ Μπουρνάτ, Γαλλία-Ισραήλ-Παλαιστίνη
17:30 Βουβή Αβάνα - 61'
Ερίκ Μπρακ, Γαλλία
17:30 Οι νταντάδες - 58'
Νικόλ Χοράνιι, Χέιντε Κιμ Άντερσεν, Δανία
20:00 Εθνική οδός 181: Θραύσματα ενός ταξιδιού σε Παλαιστίνη-Ισραήλ - Βορράς - 85'
Εγιάλ Σιβάν, Michel Khleifi, Γαλλία-Bέλγιο-Μεγ.Bρετανία-Γερμανία
22:30 ΚΑΛΒΕ - 86'
Ντόμινικ Άλαν, Μεγ. Βρετανία
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
16:00 Papirosen - 74'
Γκαστόν Σολνίτσκι, Αργεντινή
18:00 Canícula - 65'
Χοσέ Άλβαρες, Μεξικό
20:30 Οικογενειακό πορτρέτο σε άσπρο και μαύρο - 99'
Γιούλια Ιβάνοβα, Καναδάς
23:00 Στο ρυθμό των τυμπάνων - 88'
Ουΐτνι Ντάου, ΗΠΑ
Follow filmfestivalgr on Twitter




 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία




© 2012 Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης Powered by altaB2x