Ελληνικά αρχική επικοινωνία πλοήγηση συνδέσεις        Επιστροφή στο www.filmfestival.gr  
Πρόγραμμα Προβολών
Παρασκευή, 9 Μαρτίου 2012
Σάββατο, 10 Μαρτίου 2012
Κυριακή, 11 Μαρτίου 2012
Δευτέρα, 12 Μαρτίου 2012
Τρίτη, 13 Μαρτίου 2012
Τετάρτη, 14 Μαρτίου 2012
Πέμπτη, 15 Μαρτίου 2012
Παρασκευή, 16 Μαρτίου 2012
Σάββατο, 17 Μαρτίου 2012
Κυριακή, 18 Μαρτίου 2012

  Το πρόγραμμα είναι διαθέσιμο
και σε μορφή .pdf
 

Όλες οι ταινίες προβάλλονται με ελληνικούς και αγγλικούς υπότιτλους.
 Πρόγραμμα Προβολών :: Τρίτη, 13 Μαρτίου 2012
 OΛYMΠION
13:00 Βασίλης Ζαχάρωφ, ο μυστηριώδης Έλληνας της Ευρώπης - 61'
Άγγελος Αμπάζογλου, Ελλάδα
13:00 Καλημέρα, κύριε Μάρσαλ - 55'
Άγγελος Αμπάζογλου, Ελλάδα-Γαλλία
15:45 Ο λόγος των αποκλεισμένων - 100'
Γιώργος Κεραμιδιώτης, Ελλάδα
18:00 Τα γλυκά όνειρα του Μουσταφά - 79'
Άγγελος Αμπάζογλου, Ελλάδα-Μεγ. Βρετανία
20:30 Με λένε Στέλιο - 47'
Γιάννης Κασπίρης, Ελλάδα
20:30 Ο τυφλός ψαράς - 37'
Στρατής Βογιατζής, Θέκλα Μαλάμου, Ελλάδα
23:00 Χαμένος παράδεισος 3: Καθαρτήριο - 122'
Τζο Μπέρλιντζερ, Μπρους Σινόφσκι, ΗΠΑ
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
11:00 Ιζκόρ, σκλάβοι της μνήμης - 97'
Εγιάλ Σιβάν, Γαλλία-Iσραήλ
13:00 Περιμένοντας τη Ρόζα - 55'
Νίκος Θεοδοσίου
13:00 Τουρκοκρητικοί στην Αλικαρνασσό - 40'
Κώστας Νταντινάκης, Ελλάδα
15:30 Η γριά απατεώνισσα - 54'
Ντελφίν Αλίς, Γαλλία
15:30 Στο σώμα ενός ξένου - 52'
Κριστόφ Ερμάν, Βέλγιο
17:45 Οι τελευταίες ημέρες της Αρκτικής - 90'
Μάγκνους Βίνταρ Σίγκουρδσον, Ισλανδία-Γερμανία-Μεγ. Βρετανία-ΗΠΑ-Ολλανδία
20:00 25ος μεσημβρινός - 70'
Χρύσα Τζελέπη, Τάνια Χατζηγεωργίου, Ελλάδα
20:00 Μαρτυρίες ξεσηκωμού - 45'
Μανώλης Δημελλάς, Ελλάδα
22:30 Πάρε τα δώρα - 52'
Λευτέρης Ξανθόπουλος, Ελλάδα
22:30 Σάκης Παπαδημητρίου – Η αναπνοή του αυτοσχεδιαστή - 50'
Σπύρος Τσιφτσής, Ελλάδα
 TΩNIA MAPKETAKH
15:45 Εμείς οι δύο - 53'
Κλαούντιου Μίτκου, Ρουμανία
15:45 Μέρες ανάμεσα - 14'
Έρικ Μπέφβινγκ, Σουηδία
18:00 Νοόσφαιρα - 55'
Ιλεάνα Στανκουλέσκου, Αρτσίλ Χεταγκούρι, Ρουμανία
18:00 Ούτε κόκαλα ούτε πέτσα: Μια ροκ μπάντα εν πλω - 48'
Ίνγκβαρ Α. Θόρισον, Ισλανδία
20:30 Εθνική οδός 181: Θραύσματα ενός ταξιδιού σε Παλαιστίνη-Ισραήλ - Κέντρο - 104'
Εγιάλ Σιβάν, Michel Khleifi, Γαλλία-Bέλγιο-Μεγ.Bρετανία-Γερμανία
23:00 Η oυσία – Το LSD του Άλμπερτ Χόφμαν - 89'
Μάρτιν Βιτς, Ελβετία
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
15:00 Έβρος, η άλλη όχθη - 96'
Χρόνης Πεχλιβανίδης, Ελλάδα
15:00 Η αντίπερα όχθη - 15'
Μορτέζα Τζαφαρί, Ελλάδα
17:30 Το νησί που μοιραζόμαστε/Bir adayi paylasmak - 100'
Δανάη Στυλιανού, Κύπρος
20:00 Perah istar - 60'
Ελισάβετ Λαλουδάκη, Μάσιμο Πιτσοκάρο, Ελλάδα
20:00 Toxic Crisis - 54'
Όμηρος Ευαγγελινός, Ελλάδα
22:30 Ολιγαρχία - 100'
Στέλιος Κούλογλου, Ελλάδα
 TZON KAΣΣABETHΣ
13:00 Εθνική οδός 181: Θραύσματα ενός ταξιδιού σε Παλαιστίνη-Ισραήλ - Νότος - 85'
Εγιάλ Σιβάν, Michel Khleifi, Γαλλία-Bέλγιο-Μεγ.Bρετανία-Γερμανία
15:00 Στην αγκαλιά της μητέρας μου - 86'
Ατία Τζαμπάρα Αλ-Νταράτζι, Μοχάμεντ Τζαμπάρα Αλ-Νταράτζι, Ιράκ-Μεγ. Βρετανία-Ολλανδία- Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα
17:30 Η υπόθεση σαμουράι - 58'
Εύα Μούλβαντ, Δανία
17:30 ΜΠΙΠ! - 62'
Αρνό Γκαϊγιάρ, Φλοράν Βασό, Γαλλία
20:30 Ο πρόεδρος του νησιού - 101'
Τζον Σενκ, ΗΠΑ
22:30 Ξέχνα το αύριο - 95'
Μάικλ Κόλινς, ΗΠΑ
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
13:30 Krisis - 62'
Νίκος Κατσαούνης, Νίνα Μαρία Πασχαλίδου, Ελλάδα
15:30 ΚΑΛΒΕ - 86'
Ντόμινικ Άλαν, Μεγ. Βρετανία
18:00 Καρδιά του ουρανού, καρδιά της γης - 98'
Έρικ Μπλακ, Φράουκε Ζάντιχ, Γερμανία-ΗΠΑ
20:30 Καλότυχος γιος - 78'
Τόνι Ασημακόπουλος, Καναδάς
23:00 Πέντε σπασμένες κάμερες - 90'
Γκάι Νταβίντι, Εμάντ Μπουρνάτ, Γαλλία-Ισραήλ-Παλαιστίνη
Follow filmfestivalgr on Twitter




 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία




© 2012 Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης Powered by altaB2x