Ελληνικά αρχική επικοινωνία πλοήγηση συνδέσεις        Επιστροφή στο www.filmfestival.gr  
Πρόγραμμα Προβολών
Παρασκευή, 9 Μαρτίου 2012
Σάββατο, 10 Μαρτίου 2012
Κυριακή, 11 Μαρτίου 2012
Δευτέρα, 12 Μαρτίου 2012
Τρίτη, 13 Μαρτίου 2012
Τετάρτη, 14 Μαρτίου 2012
Πέμπτη, 15 Μαρτίου 2012
Παρασκευή, 16 Μαρτίου 2012
Σάββατο, 17 Μαρτίου 2012
Κυριακή, 18 Μαρτίου 2012

  Το πρόγραμμα είναι διαθέσιμο
και σε μορφή .pdf
 

Όλες οι ταινίες προβάλλονται με ελληνικούς και αγγλικούς υπότιτλους.
 Πρόγραμμα Προβολών :: Δευτέρα, 12 Μαρτίου 2012
 OΛYMΠION
13:00 Απαλλοτρίωση - 110'
Μάνος Παπαδάκης
13:00 Μέγαρο Εξαρχόπουλου - 3'
Χρήστος Καλλίτσης, Ελλάδα
15:45 Πλούσιο βουνό, πλούσια γη - 90'
Χουάν Βαγιέχο, Κολομβία-Βολιβία-ΗΠΑ
18:00 Μισή επανάσταση - 71'
Ομάρ Σαργκαουΐ, Καρίμ Ελ Χακίμ, Δανία
20:30 Το λιμάνι της ελπίδας - 76'
Μάγκνους Γκέρτεν, Σουηδία-Δανία-Nορβηγία-Πολωνία-Γερμανία
22:30 Η κόκκινη νεράιδα και το Άγιο Πνεύμα - 53'
Μπαλάκα Γκος, Ινδία
22:30 Η παγίδα του Δουβλίνου - 51'
Μπράιαν Κάρτερ, Βέλγιο
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
11:00 Εθνική οδός 181: Θραύσματα ενός ταξιδιού σε Παλαιστίνη-Ισραήλ - Βορράς - 85'
Εγιάλ Σιβάν, Michel Khleifi, Γαλλία-Bέλγιο-Μεγ.Bρετανία-Γερμανία
13:00 Η επιστροφή του Ε.Χ. Γονατά - 39'
Εύα Στεφανή, Ελλάδα
13:00 Ξύπνησε ο Σουλτάν Αχμέτ - 63'
Νίκος Λυγγούρης
15:00 Τα παιδιά του Χίτλερ - 80'
Χανόχ Ζεεβί, Israel
17:30 Το τελευταίο βουνό - 95'
Μπιλ Χέινι, ΗΠΑ
20:00 Έβρος, η άλλη όχθη - 96'
Χρόνης Πεχλιβανίδης, Ελλάδα
20:00 Η αντίπερα όχθη - 15'
Μορτέζα Τζαφαρί, Ελλάδα
22:30 Εμείς οι δύο - 53'
Κλαούντιου Μίτκου, Ρουμανία
22:30 Μέρες ανάμεσα - 14'
Έρικ Μπέφβινγκ, Σουηδία
 TΩNIA MAPKETAKH
13:00 Αύριο θα ήταν μια άλλη μέρα - 27'
Στέφανος Μονδέλος, Ελλάδα
13:00 Νουρ – Φως παντού υπάρχει - 75'
Νίκος Σούλης
15:15 Ανεπιθύμητες στην Τεχεράνη - 52'
Μίνα Κεσαβάρζ, Ιράν
15:15 Τα παιδιά του γκουλάγκ - 52'
Ρομέν Ικάρ, Γαλλία
18:00 Βασίλης Ζαχάρωφ, ο μυστηριώδης Έλληνας της Ευρώπης - 61'
Άγγελος Αμπάζογλου, Ελλάδα
18:00 Καλημέρα, κύριε Μάρσαλ - 55'
Άγγελος Αμπάζογλου, Ελλάδα-Γαλλία
20:30 Ειδική πτήση - 103'
Φερνάν Μελγκάρ, Ελβετία
23:00 Μια χούφτα γενναίοι άνθρωποι - 87'
Ρυγιά Αρζού Κεκσάλ, Τουρκία
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
12:30 Ανοιχτά μικρόφωνα - 81'
Νίκος Σκαρέντζος, Ελλάδα
15:00 Ελένη και Χαούμ - 19'
Ευγένιος Ιωάννου, Κύπρος
15:00 Σταυρούλα - 29'
Ήρα Ντίκα, Ελλάδα
15:00 Χριστίνα - 56'
Χάρης Ξυδιάς, Ελλάδα
17:30 Τα κορίτσια της βροχής - 120'
Αλίντα Δημητρίου, Ελλάδα
20:00 Αφανείς ήρωες - 70'
Παναγιώτης Κουντουράς, Ελλάδα
20:00 Κλέφτης εικόνων - 27'
Πάνος Α. Θωμαΐδης, Ελλάδα
22:30 1 0 0 (Αλεξάνδρας 173, Αθήνα) - 61'
Γεράσιμος Ρήγας, Ελλάδα
22:30 Περιμένοντας τους βαρβάρους - 25'
Κώστας Σταματόπουλος, Ελλάδα
 TZON KAΣΣABETHΣ
12:30 Καπνίζουν παρελθόν - 73'
Στέφανος Κακαβούλης, Ελλάδα
12:30 Ο κήπος του βασιλιά - 26'
Φοίβη Φρονίστα, Ελλάδα-ΗΠΑ
15:00 Γράμματα από το Ιράν - 78'
Μανόν Λουαζό, Γαλλία
17:30 Κοινό μυστικό - 70'
Στιβ Λίκταϊγκ, ΗΠΑ
20:00 Κόρη - 84'
Μαρία Πας Γκονσάλες, Χιλή
22:30 Καρδιά του ουρανού, καρδιά της γης - 98'
Έρικ Μπλακ, Φράουκε Ζάντιχ, Γερμανία-ΗΠΑ
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
15:00 Η υπόθεση σαμουράι - 58'
Εύα Μούλβαντ, Δανία
15:00 ΜΠΙΠ! - 62'
Αρνό Γκαϊγιάρ, Φλοράν Βασό, Γαλλία
18:00 Στην αγκαλιά της μητέρας μου - 86'
Ατία Τζαμπάρα Αλ-Νταράτζι, Μοχάμεντ Τζαμπάρα Αλ-Νταράτζι, Ιράκ-Μεγ. Βρετανία-Ολλανδία- Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα
20:30 Ιστορίες από την παραλία της Λάκα - 77'
Ντάαν Φέλντχαουζεν, Ολλανδία
22:30 ΤΡΑΝΣ - 93'
Κρις Άρνολντ, ΗΠΑ
Follow filmfestivalgr on Twitter




 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία




© 2012 Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης Powered by altaB2x