Ελληνικά αρχική επικοινωνία πλοήγηση συνδέσεις        Επιστροφή στο www.filmfestival.gr  
Πρόγραμμα Προβολών
Παρασκευή, 9 Μαρτίου 2012
Σάββατο, 10 Μαρτίου 2012
Κυριακή, 11 Μαρτίου 2012
Δευτέρα, 12 Μαρτίου 2012
Τρίτη, 13 Μαρτίου 2012
Τετάρτη, 14 Μαρτίου 2012
Πέμπτη, 15 Μαρτίου 2012
Παρασκευή, 16 Μαρτίου 2012
Σάββατο, 17 Μαρτίου 2012
Κυριακή, 18 Μαρτίου 2012

  Το πρόγραμμα είναι διαθέσιμο
και σε μορφή .pdf
 

Όλες οι ταινίες προβάλλονται με ελληνικούς και αγγλικούς υπότιτλους.
 Πρόγραμμα Προβολών :: Κυριακή, 11 Μαρτίου 2012
 OΛYMΠION
13:00 Αγαπητέ πρόγονε - 59'
Μενέλαος Καραμαγγιώλης, Ελλάδα
13:00 Το μέγεθος της νησίδας - 49'
Μενέλαος Καραμαγγιώλης, Ελλάδα
15:45 Κόρη - 84'
Μαρία Πας Γκονσάλες, Χιλή
18:00 Ολιγαρχία - 100'
Στέλιος Κούλογλου, Ελλάδα
20:30 Η γριά απατεώνισσα - 54'
Ντελφίν Αλίς, Γαλλία
20:30 Στο σώμα ενός ξένου - 52'
Κριστόφ Ερμάν, Βέλγιο
23:00 Αυτό δεν είναι μια ταινία - 75'
Τζαφάρ Παναχί, Μοτζτάμπα Μιρταχμάς, Ιράν
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
11:00 Εθνική οδός 181: Θραύσματα ενός ταξιδιού σε Παλαιστίνη-Ισραήλ - Κέντρο - 104'
Εγιάλ Σιβάν, Michel Khleifi, Γαλλία-Bέλγιο-Μεγ.Bρετανία-Γερμανία
13:00 Παγωμένος χρόνος - 97'
Ηλίας Ιωσηφίδης, Ελλάδα
15:00 Ο γκρίνγκο - 90'
Ντάρκο Μπάζιτς, Σερβία-Βραζιλία
17:30 66 μήνες - 85'
Τζέιμς Μπλούμελ, Μεγ. Βρετανία
20:00 Η επιστροφή του Ε.Χ. Γονατά - 39'
Εύα Στεφανή, Ελλάδα
20:00 Ξύπνησε ο Σουλτάν Αχμέτ - 63'
Νίκος Λυγγούρης
22:30 25ος μεσημβρινός - 70'
Χρύσα Τζελέπη, Τάνια Χατζηγεωργίου, Ελλάδα
22:30 Μαρτυρίες ξεσηκωμού - 45'
Μανώλης Δημελλάς, Ελλάδα
 TΩNIA MAPKETAKH
11:00 Άκαμπατ-Τζάμπερ: Είμαστε περαστικοί - 81'
Εγιάλ Σιβάν, Γαλλία
13:00 155 Sold - 65'
Γιώργος Παντελεάκης, Ελλάδα
13:00 Παιδιά των ταραχών - 52'
Χρίστος Γεωργίου, Ελλάδα-Μεγ. Βρετανία
15:45 Νοόσφαιρα - 55'
Ιλεάνα Στανκουλέσκου, Αρτσίλ Χεταγκούρι, Ρουμανία
15:45 Ούτε κόκαλα ούτε πέτσα: Μια ροκ μπάντα εν πλω - 48'
Ίνγκβαρ Α. Θόρισον, Ισλανδία
18:00 Έγκλημα στην Aρχαία Aγορά - 57'
Άγγελος Αμπάζογλου, Ελλάδα-Γαλλία
18:00 Ελαιόλαδο, λίγο νερό, μια ξεφλουδισμένη ντομάτα - 27'
Άγγελος Αμπάζογλου, Ελλάδα-Γαλλία
20:30 Οι τελευταίες ημέρες της Αρκτικής - 90'
Μάγκνους Βίνταρ Σίγκουρδσον, Ισλανδία-Γερμανία-Μεγ. Βρετανία-ΗΠΑ-Ολλανδία
23:00 Με παντοτινή αγάπη, Κάρολιν – Μια ιστορία για τον Κέρουακ, τον Κάσαντι κι εμένα - 70'
Μαρία Ράμστρεμ, Μόλιν Κορκεασάλο, Σουηδία
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
15:00 Γαύδος. Εκεί στο Νότο - 93'
Ανθή Νταουντάκη, Ελλάδα
15:00 Ξερολιθιές. Στηρίγματα στο Αιγαίο. - 19'
Αμαλία Ζέπου, Λυδία Καρρά, Ελλάδα
17:30 Ο λόγος των αποκλεισμένων - 100'
Γιώργος Κεραμιδιώτης, Ελλάδα
20:00 Cineastes - 61'
Μενέλαος Καραμαγγιώλης, Ελλάδα
20:00 Transmedia - 59'
Μενέλαος Καραμαγγιώλης, Ελλάδα
22:30 Krisis - 62'
Νίκος Κατσαούνης, Νίνα Μαρία Πασχαλίδου, Ελλάδα
 TZON KAΣΣABETHΣ
13:00 Ερωτομανής - 82'
Περνίλ Ρόζε Γκρένκγιερ, Δανία
15:00 Επάγγελμα: χορευτής - 84'
Κρίστιαν Μπόνκε, Αντρέας Κοφόντ, Δανία
17:30 Υπήρχε και η Γκαέλ - 65'
Νάταλι Γιοχάνα Χάλα, Ισπανία
20:00 Μισή επανάσταση - 71'
Ομάρ Σαργκαουΐ, Καρίμ Ελ Χακίμ, Δανία
22:30 Καβαλάρηδες της ερήμου - 80'
Βικ Σέριν, Καναδάς
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
13:30 Ανάμεσα - 21'
Γεωργία Σαλαμπάση, Ελλάδα
13:30 Εκτός Ιστορίας - 72'
Φωφώ Τερζίδου, Ελλάδα
15:30 Λευκός ελέφαντας - 34'
Κρίστοφ Μπίλσεν, Μεγ. Βρετανία-Βέλγιο
15:30 Ονειρεύομαι τη Νικαράγουα - 60'
Μαρσέλo Μπούκιν, Νικαράγουα-ΗΠΑ-Ισπανία
18:00 Το λιμάνι της ελπίδας - 76'
Μάγκνους Γκέρτεν, Σουηδία-Δανία-Nορβηγία-Πολωνία-Γερμανία
20:30 ΤΡΑΝΣ - 93'
Κρις Άρνολντ, ΗΠΑ
23:00 Ο τελευταίος γύρος του θανάτου: Η ζωή, ο έρωτας και το τέλος μιας πανκ θεότητας - 87'
Λίλυ Σκούρτις Έιερς, ΗΠΑ
Follow filmfestivalgr on Twitter




 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία




© 2012 Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης Powered by altaB2x