Ελληνικά αρχική επικοινωνία πλοήγηση συνδέσεις        Επιστροφή στο www.filmfestival.gr  
Πρόγραμμα Προβολών
Παρασκευή, 9 Μαρτίου 2012
Σάββατο, 10 Μαρτίου 2012
Κυριακή, 11 Μαρτίου 2012
Δευτέρα, 12 Μαρτίου 2012
Τρίτη, 13 Μαρτίου 2012
Τετάρτη, 14 Μαρτίου 2012
Πέμπτη, 15 Μαρτίου 2012
Παρασκευή, 16 Μαρτίου 2012
Σάββατο, 17 Μαρτίου 2012
Κυριακή, 18 Μαρτίου 2012

  Το πρόγραμμα είναι διαθέσιμο
και σε μορφή .pdf
 

Όλες οι ταινίες προβάλλονται με ελληνικούς και αγγλικούς υπότιτλους.
 Πρόγραμμα Προβολών :: Σάββατο, 10 Μαρτίου 2012
 OΛYMΠION
13:00 Cineastes - 61'
Μενέλαος Καραμαγγιώλης, Ελλάδα
13:00 Transmedia - 59'
Μενέλαος Καραμαγγιώλης, Ελλάδα
15:45 Ιστορίες από την παραλία της Λάκα - 77'
Ντάαν Φέλντχαουζεν, Ολλανδία
18:00 Καλότυχος γιος - 78'
Τόνι Ασημακόπουλος, Καναδάς
20:30 Νοσταλγώντας το φως - 90'
Πατρίσιο Γκουσμάν, Xιλή-Γαλλία-Ισπανία-Γερμανία
22:30 Μέσα στην άβυσσο - 105'
Βέρνερ Χέρτσογκ, Γερμανία-Μεγ. Βρετανία-ΗΠΑ
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
11:00 Εθνική οδός 181: Θραύσματα ενός ταξιδιού σε Παλαιστίνη-Ισραήλ - Νότος - 85'
Εγιάλ Σιβάν, Michel Khleifi, Γαλλία-Bέλγιο-Μεγ.Bρετανία-Γερμανία
13:00 Γιάφα, ο μηχανισμός του πορτοκαλιού - 88'
Εγιάλ Σιβάν, Iσραήλ-Γαλλία-Bέλγιο-Γερμανία
15:00 Greektown, New England - 56'
Νίκος Πανουτσόπουλος, Ελλάδα
15:00 Τάνγκο-Χασάπικο, ο χορός των λιμανιών - 32'
Κωνσταντίνα Μπούσμπουρα, Χούλια Μ. Χέιμαν, Ελλάδα-Αργεντινή
17:30 Τα κορίτσια της βροχής - 120'
Αλίντα Δημητρίου, Ελλάδα
20:00 Αγαπητέ πρόγονε - 59'
Μενέλαος Καραμαγγιώλης, Ελλάδα
20:00 Το μέγεθος της νησίδας - 49'
Μενέλαος Καραμαγγιώλης, Ελλάδα
22:30 66 μήνες - 85'
Τζέιμς Μπλούμελ, Μεγ. Βρετανία
 TΩNIA MAPKETAKH
13:00 Ιζκόρ, σκλάβοι της μνήμης - 97'
Εγιάλ Σιβάν, Γαλλία-Iσραήλ
15:45 Ο γκρίνγκο - 90'
Ντάρκο Μπάζιτς, Σερβία-Βραζιλία
18:00 Τα δύο αύριο - 70'
Άγγελος Αμπάζογλου, Ελλάδα- Γερμανία
20:30 Παγωμένος χρόνος - 97'
Ηλίας Ιωσηφίδης, Ελλάδα
23:00 Επισκεπτήριο - 62'
Ράντου Μουντέαν, Αλεξάντρου Μπατσίου, Ρουμανία
23:00 Συνεντεύξεις πριν την εκτέλεση: Ένα κινέζικο τοκ σόου - 59'
Ρόμπιν Νιούελ, Κίνα-Μεγ. Βρετανία
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
12:30 Ελένη και Χαούμ - 19'
Ευγένιος Ιωάννου, Κύπρος
12:30 Σταυρούλα - 29'
Ήρα Ντίκα, Ελλάδα
12:30 Χριστίνα - 56'
Χάρης Ξυδιάς, Ελλάδα
15:00 Πάρε τα δώρα - 52'
Λευτέρης Ξανθόπουλος, Ελλάδα
15:00 Σάκης Παπαδημητρίου – Η αναπνοή του αυτοσχεδιαστή - 50'
Σπύρος Τσιφτσής, Ελλάδα
17:30 Γαύδος. Εκεί στο Νότο - 93'
Ανθή Νταουντάκη, Ελλάδα
17:30 Ξερολιθιές. Στηρίγματα στο Αιγαίο. - 19'
Αμαλία Ζέπου, Λυδία Καρρά, Ελλάδα
20:15 Ανοιχτά μικρόφωνα - 81'
Νίκος Σκαρέντζος, Ελλάδα
22:30 Αύριο θα ήταν μια άλλη μέρα - 27'
Στέφανος Μονδέλος, Ελλάδα
22:30 Νουρ – Φως παντού υπάρχει - 75'
Νίκος Σούλης
 TZON KAΣΣABETHΣ
13:00 Ο νεαρός μπάτλερ - 70'
Μαρσέλα Σαΐντ, Ζαν ντε Σερτό, Χιλή
15:00 Το δέντρο με τις φράουλες - 71'
Σιμόνε Ραπισάρντα Καζανόβα, Καναδάς-Κούβα-Ιταλία
17:00 Καβαλάρηδες της ερήμου - 80'
Βικ Σέριν, Καναδάς
19:30 Κοινό μυστικό - 70'
Στιβ Λίκταϊγκ, ΗΠΑ
21:30 Υπήρχε και η Γκαέλ - 65'
Νάταλι Γιοχάνα Χάλα, Ισπανία
23:30 Ο τελευταίος γύρος του θανάτου: Η ζωή, ο έρωτας και το τέλος μιας πανκ θεότητας - 87'
Λίλυ Σκούρτις Έιερς, ΗΠΑ
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
16:00 Πατρίδα ή θάνατος - 99'
Βιτάλι Μάνσκι, Ρωσία
18:00 Πλούσιο βουνό, πλούσια γη - 90'
Χουάν Βαγιέχο, Κολομβία-Βολιβία-ΗΠΑ
20:30 Ο πρέσβης - 93'
Μαντς Μπρύγκερ, Δανία
23:00 Η Σέλι Ράιτ «βγαίνει απ’ τη ντουλάπα» - 96'
Μπόμπι Μπιρλέφι, Μπέβερλι Κοπφ, ΗΠΑ
Follow filmfestivalgr on Twitter




 Αναζήτηση
Θέματα  
Σκηνοθέτης
Ταινία




© 2012 Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης Powered by altaB2x